Komisarz SEC: fundusze Bitcoin ETF zostaną w końcu zatwierdzone

Bitcoin ETF

Jak wynika z przecieków z wywiadu, komisarz SEC Robert J. Jackson stwierdził, że ETFy oparte o Bitcoina zostaną w końcu zatwierdzone.

Według doniesień jego fragmenty udostępniał ponoć Kwartalnik Kongresu (Congressional Quarterly). Pełen wywiad prawdopodobnie pojawi się 11 lutego.

Światełko na końcu tunelu…

Z przecieków wynika, iż Jackson wspomniał o kilku wnioskach Bitcoin ETF skierowanych do rozpatrzenia, ale nie ujawnił, który z nich ma największe szanse na zatwierdzenie. Pokusił się jednak o komentarz:

“Więc, czy sądzę, że ktoś spełni ustalone przez nas standardy? Owszem – sądzę, że tak i mam taką nadzieję. “

Warto zaznaczyć, iż wiele osób z branży uważa, że ​​”szczęściarzem” jest wniosek złożony przez CBOE we współpracy z VanEck i SolidX.

Komisarz podobno wyjaśnił też dlaczego krypto-ETFy musiały przejść tak długą drogę ku ich zatwierdzeniu. Nie ma wątpliwości, iż w kryptosferze nie brakuje oszustw i manipulantów. Amerykańska SEC oraz jej zagraniczni odpowiednicy szybko zdali sobie z tego sprawę. Nic więc dziwnego, że podchodzą do rozpatrywania podobnych wniosków z rezerwą – koniec końców to oni są odpowiedzialni za ochronę inwestorów.

ETFy a cena Bitcoina

Jedna z częściej poruszanych przez użytkowników kwestii związanych z krypto-ETFami. Pośród społeczności nie brakuje przekonania, że uruchomienie funduszy Bitcoin ETF przyczyni się do wzrostu cen “kryptodziadka”. Jakbyśmy nie gdybali, to i tak przekonamy się o tym dopiero po rozpatrzeniu wniosków przez komisję.


REKLAMA