“Tylko Bitcoin Cash jest zgodny z wizją Satoshi Nakamoto”

Bitcoin Cash (BCH)

W 10. rocznicę publikacji Białej Księgi Bitcoina – “Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System” – napisanej przez Satoshi Nakamoto, Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) opublikowało artykuł stwierdzający, że istnieje “tylko jeden blockchain, który jest zgodny z wizją Nakamoto: Bitcoin Cash.”

Artykuł opublikowany 31 października 2018 r. nosi tytuł “Bitcoin ma 10 lat: jak to się zaczęło i dokąd zmierza”. Jego twórcą jest dr Jack Rogers, starszy wykładowca ekonomii na Uniwersytecie w Exeter w Wielkej Brytanii. WEF zwrócił uwagę, że artykuł ten został opublikowany “we współpracy” z The Conversation, mediolańskim centrum medialnym.

Najbardziej interesującą częścią artykułu jest następujący akapit określający BCH “prawdziwym bitcoinem”. Zdaniem twórców artykułu jest to najbardziej zbliżona do wizji Nakamoto przedstawionej w białej księdze kryptowaluta:

“Istnieje jednak tylko jeden blockchain, który jest spójny z wizją Nakamoto: Bitcoin Cash. Tak zwany “hard-fork” Bitcoina, który ogólnie dzieli tę samą historię i protokół, z wyjątkiem dwóch kluczowych szczegółów. Łańcuch jest 32-krotnie większy od oryginalnego i rośnie, a więcej transakcji na blok oznacza niższe opłaty za transakcję. To toruje drogę do globalnej adopcji, a wbudowane kody, które zostały wyłączone w oryginalnym Bitcoin, […] potencjalnie pozwolą na wszystkie inteligentne możliwości kontraktowe Ethereum.”

Ponieważ większość osób w przestrzeni kryptograficznej nie wydaje się podzielać tego poglądu, a artykuł nie wspomina nawet o BTC, wygląda na to, że WEF nie zna pełnej historii Bitcoina i hard-forka z sierpnia 2017 r., który doprowadził do powstania BCH. Chociaż artykuł nie jest oznaczony jako “op-ed”, warto zauważyć, że WEF zaznaczył na dole artykułu:

“Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami samego autora, a nie Światowego Forum Ekonomicznego.”


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi