Bitcoin będzie światową “pojedynczą walutą”, mówi prezes Twittera.

Jack Dorsey, prezes Twittera i firmy płatniczej Square, powiedział o swojej silnej wierze w przyszły potencjał bitcoina.

W wywiadzie dla The Times opublikowanym w środę, Dorsey, sam znany inwestor bitcoinów, powiedział, że wierzy, że krypto-waluta przejmie dominujące miejsce w dolarach USA w światowym finansach i stanie się podstawową globalną walutą dla płatności.

Sugerując, że zmiana może nastąpić za 10 lat, a może nawet mniej, przedsiębiorca powiedział:

“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę, osobiście wierzę, że będzie to bitcoin”.

Przyznając, że bitcoin ma teraz do czynienia z problemami skalowania, sprawiając, że jest on “powolny i kosztowny”, Dorsey argumentował, że nowe rozwiązania w końcu złagodzą tę trudność.

“Ponieważ coraz więcej osób to ma, te rzeczy odchodzą.” Są nowsze technologie, które budują blockchain i sprawiają, że jest on bardziej przystępny “- powiedział.

W rzeczywistości Dorsey wkłada pieniądze tam, gdzie jego usta starają się doprowadzić do szybszych, tańszych transakcji bitcoinowych.

W ubiegłym tygodniu CoinDesk poinformował, że Dorsey wziął udział w rundzie finansowania, która wyniosła 2,5 mln USD dla Lightning Labs. Startup właśnie uruchomił swoją wersję beta Lightning Network, warstwy protokołów zbudowanej powyżej łańcucha bitcoin blockchain, aby przyspieszyć proces transakcji, a także niższe opłaty.

Inwestycja była kontynuacją procesu Square, ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku, który pozwolił ograniczonym użytkownikom kupować i sprzedawać bitcoiny w ramach aplikacji do płatności, Cash App.

Po teście Square oferuje teraz usługę bitcoin w stanie Wyoming w Stanach Zjednoczonych i podobno poszukuje tak zwanej “BitLicense”, aby rozszerzyć opcję do Nowego Jorku.

 

 

 

 

 

 

CoinDesk

 

 

 


REKLAMA