Bitcoin to bardziej “inwestycja niż waluta”

Prezes banku centralnego Szwajcarii uważa, że ​​krypto waluty takie jak bitcoin są obecnie bardziej inwestycją niż walutą.

Przemawiając na imprezie w Bazylei w czwartek, prezes Narodowego Banku Szwajcarii, Thomas Jordan ostro skrytykował przydatność krypto waluty jako waluty transakcyjnej.
Jordan, który w szczególności pełni funkcję dyrektora w zarządzie Banku Rozrachunków Międzynarodowych – powszechnie uważanego za bank centralny banków centralnych – potwierdził, że wiele banków centralnych na całym świecie bardzo intensywnie analizuje problem krypto.

W raportach Reutersa centralny bankier dodał:

Patrzyłbym na nie bardziej jako na inwestycję niż na walutę. Ważne jest, aby powiedzieć, że nie jest to kwestia technologii, ale kwestia, kto ma dostęp do pieniędzy banku centralnego iw jakiej formie. Do tej pory jest wiele nierozwiązanych pytań.

Dodał, że krypto waluty mogą znacznie wpłynąć na ekosystem finansowy,
zanim wezwie banki centralne do przyjrzenia się ich pojawieniu się.

Tymczasem Szwajcaria stała się wiodącym miejscem dla start-upów Bitcoin i FinTech, ze względu na ogólnie pozytywne perspektywy społeczne wobec zdecentralizowanych krypto walut wspieranych przez stabilność regulacyjną, która była otwarta na zdecentralizowane technologie.

Trwający eksperyment pokazuje, że bitcoiny są obecnie sprzedawane w kioskach biletowych w całej Szwajcarii przez krajowego operatora kolejowego. W połowie 2016 r. Miasto Zug – obecnie znane jako Crypto Valley – rozpoczęło proces akceptacji bitcoin jako zapłaty za usługi komunalne od obywateli. Starania zakończyły się sukcesem, gmina miejska nadal akceptuje wirtualne waluty, potwierdzając ją jako metodę płatności. W styczniu 2018 r. Szwajcarskie miasto Chiasso, położone niedaleko granicy z Włochami, zacznie akceptować krypto walutę dla płatności
podatkowych. Są to przykłady szwajcarskich gmin akceptujących bitcoiny jako walutę, w przeciwieństwie do wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Szwajcarii.

W mieście Zug mieści się również Crypto Valley Association (CVA), grupa rzeczników krypto walut, złożona z firm informatycznych, uniwersytetów, domów mediowych i firm private equity
wspieranych przez szwajcarski rząd.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty