Binance wspiera plany stworzenia pierwszego zdecentralizowanego, tokenizowanego banku.

Druga co do wielkości giełda kryptowalutowa na świecie, Binance, ma zamiar stworzyć bank oparty na blockchainach z tokenizacją własności – donosi Bloomberg, 12 lipca.

Przyszły “Bank Założycieli” będzie należał do inwestorów posiadających tokeny i ma siedzibę na Malcie, znanym z solidnego i przejrzystego klimatu regulacyjnego krypto.

Według Bloomberga, Binance zainwestował już w 5-procentowy udział, wraz z innymi inwestorami-kotwicami, w wycenę pre-money o wartości 155 milionów dolarów.

Projekt ma stać się pierwszym zdecentralizowanym bankiem społecznościowym na świecie. Właściciele przyszłego banku otrzymają “prawnie wiążące tokeny akcji” w zamian za swoją inwestycję, za pośrednictwem opartej na blockchain platformie pozyskiwania funduszy Neufund.

Jak zauważył Bloomberg, przed uruchomieniem operacji bank będzie musiał uzyskać licencję od maltańskich organów nadzoru, zgodnie z unijnymi przepisami finansowymi.

Silvio Schembri, młodszy minister w Biurze Premiera Malty, podobno powiedział, że wyspa “ma zaszczyt być wybrana jako miejsce pierwszego globalnego banku będącego własnością wspólnoty”.

Jak donosi Cointelegraph w zeszłym miesiącu, parlament maltański niedawno zatwierdził trzy rozproszone technologie rachunkowe (DLT) i rachunki związane z krypto, konsolidując starania wyspy, by pozostać na czele innowacji blockchain.

Binance pierwszy ogłosił, że przenosi swoją siedzibę na Maltę w marcu, w zeszłym miesiącu ujawniając, że giełda założyła już rachunek bankowy na wyspie.


REKLAMA