Binance Set, uruchamia pierwszą giełdę Krypto-Fiat w Ugandzie.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny i założyciel Binance, powiedział, że firma otworzy giełdę krypto-fiat w Ugandzie.

Nowa platforma, Binance Uganda, będzie pierwszym przedsięwzięciem firmy na rynku usług typu “fiat-crypto” – obsługującym szyling ugandyjski wraz z głównymi kryptowalutami – i wkrótce zostanie uruchomiona.

Zhao, lepiej znany w branży krypto jako “CZ”, powiedział że ruch “pokazuje, że Binance to nie tylko ściganie najbardziej rozwiniętych rynków”:

“Uważamy, że krypto ma bardzo silny przypadek użycia w krajach słabiej rozwiniętych. W kraju bardziej rozwiniętym jest więcej pieniędzy, ale chcemy dystrybuować krypto na resztę świata.”

Podkreślając, że Binance jest zainteresowany ekspansją na rynek afrykański “ogólnie”, CZ powiedział, że praca nad przedsięwzięciem w Ugandzie “postępuje bardzo szybko” dzięki silnemu wsparciu ze strony rządu, organów regulacyjnych i branży:

“Uganda jest naprawdę interesującą sytuacją, tylko 11 procent populacji ma konta bankowe. To wyzwanie i szansa. Dlatego łatwiej jest przyjąć krypto-walutę jako formę waluty zamiast próbować popychać do przyjęcia banku. To interesujący eksperyment – Afryka to duży rynek, dlatego tam jesteśmy.”


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe