CEO Binance chce nawiązać współpracę z Ripple dot. xRapid

Ripple xRapid

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao stwierdził, że jego giełda “zdecydowanie” nawiąże współpracę z Ripple w celu upowszechnienia i spopularyzowania xRapid.

Informacją tą podzielił się podczas swojego pierwszego live-streamu na portalu Periscope.

Rzeczy ważne i ważniejsze

Jak zaznaczył “CZ”, firmy nie rozmawiały jeszcze na temat szczegółów współpracy. Dodał, iż w ciągu najbliższych miesięcy priorytetem jest uruchomienie Binance Chain oraz nadchodzącej zdecentralizowanej giełdy – BinanceDEX.

“Jesteśmy skoncentrowani na wprowadzaniu nowych funkcji, dlatego też współpracujemy z wieloma innymi partnerami. Jeżeli chodzi o xRapid to nic się dzieje, lecz w przyszłości z pewnością będziemy chcieli dodać je jako partnera.”

Ripple mknie naprzód

xRapid powstał po to, aby umożliwić międzynarodowym przedsiębiorstwom przesyłanie pieniędzy bez przetrzymywania ich w bankach w sposób zgodny z prawem. W celu zwiększenia płynności usługi Ripple nawiązało już współpracę z Bittrex, Bitso, Coins.ph i Bitstamp. Giełdy te umożliwią instytucjom finansowym zamianę ich waluty lokalnej na XRP i przesłanie zasobu cyfrowego do innego kraju, gdzie natychmiastowo ponownie zmieniany jest w walutę fiducjarną. Proces ten zaprojektowany jest tak, by od początku do końca potrwał raptem kilka minut, zaś sama wymiana waluty na XRP trwa parę sekund.

Jak zaznacza Cory Johnson (główny strateg rynkowy Ripple), partnerzy giełdowi będą kluczowym elementem globalnego upowszechnienia się xRapid. Poza tym, pozwolą one “zapewnić instytucjom finansowym komfort i pewność, że ich płatności będą płynnie przechodzić między różnymi walutami”.


REKLAMA