Biały Dom: XRP kontrą przeciwko dominacji Chińczyków w wydobywaniu Bitcoina

Biały Dom

Administracja USA jest zainteresowana wykorzystaniem tokenu XRP jako kontry przeciwko Bitcoinowi w związku z przerażającą dominacją Chińczyków w jego wydobyciu.

Jak niedawno wspominaliśmy (klik!), przedstawicielstwo Ripple rozmawiało z administracją Trumpa na temat potencjału XRP.

Wzrastająca popularność kryptowalut wśród milionerów i profesjonalnych inwestorów w USA wręcz wymusiła na rządzie Donalda Trumpa zbadanie ich potencjału. Według Cory’ego Johnsona, głównego stratega marketingowego firmy, Biały Dom w szczególności skupia się na badaniach dot. chińskiej dominacji w wydobywaniu Bitcoina, jako że procesy górnicze w “państwie środka” stanowią 80% całkowitego światowego wydobycia.

Administracja USA, zdając sobie sprawę z tego, że złamanie chińskiej hegemonii firm górniczych byłoby trudne, uważa, że dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie konkurencyjnej kryptowaluty, która ograniczyłaby ekspansję Bitcoina.

Krypto-wojna handlowa

Bitmain Technologies, chiński producent urządzeń górniczych z siedzibą w Pekinie, jest “producentem” ponad 50% światowych zasobów Bitcoina. Z drugiej strony, Ripple kontroluje 60 procent podaży XRP, co prowokuje zwolenników decentralizacji. Ich zdaniem, dzięki temu przedsiębiorstwo może manipulować wartością XRP w dowolnym momencie.

“Kiedy spojrzysz na XRP, nie zauważysz górników… A więc, w aspekcie kontroli albo w aspekcie środowiskowym, XRP jest zupełnie inną bestią. Wydaje się, że administracja to rozumie i sądzi, że to ma znaczenie.”

Istnieje jednak pewno ciekawe zjawisko – podczas gdy Biały Dom i Ripple debatują nad dominacją Chin, druga co do wielkości gospodarka świata zajmuje się “wykopywaniem” spółek wydobywczych ze swojej jurysdykcji.


REKLAMA