Belgia wspiera światowy program Blockchain w ramach programu żywnościowego.

Rząd Belgii zarabia 2 miliony euro na promowanie projektu Blockchain przez Światowy Program Żywnościowy (WFP), WFP ogłosił 19 kwietnia. Wkład ten według doniesień umożliwi Narodom Zjednoczonym (ONZ) wykorzystanie technologii Blockchain do walki z głodem na zubożałych obszarach. Projekt “Building Blocks” jest pilotowany z innymi agencjami w ONZ i został wdrożony w celu zwiększenia wydajności i przejrzystości transferów pieniężnych WFP dla uchodźców. Ponad 100 000 syryjskich uchodźców w obozach w Jordanii skorzystało z projektu, wykorzystując darowizny dostarczone przez darczyńców, aby zdobyć żywność i inne kluczowe zasoby.

Projekt został zaprezentowany na konferencji Leveraging Innovation for Humanitarian Action w Nowym Jorku. Komentując wkład Belgii w tę inicjatywę, wicepremier i minister współpracy rozwojowej, Alexander De Croo, powiedział:

“Innowacje ratują życie. W tym roku ponad 128 milionów ludzi na całym świecie będzie potrzebować pomocy humanitarnej i ochrony. To trzy razy więcej niż trzy lata temu. Tylko poprzez znalezienie lepszych sposobów na skuteczniejsze dostarczanie pomocy, wypełnimy lukę między wymaganiami a dostarczaniem pomocy w terenie. Belgia chwali wysiłki WFP, aby zaproponować innowacyjne rozwiązania, które pomogą ocalić więcej istnień ludzkich i pomogą większej liczbie potrzebujących “.

W maju ubiegłego roku ONZ ogłosiło, że zamierza wykorzystać technologię Ethereum Blockchain, aby zapewnić uchodźcom w Jordanii dostęp do racji żywnościowych poprzez dystrybucję kuponów, które będą używane zamiast miejscowej waluty. Technologia ta została już przetestowana przez WFP w Pakistanie, z czego skorzystało ponad 10 000 osób.


REKLAMA