Bank centralny Litwy bada 100 mln euro ICO.

Bank centralny Litwy ogłosił w zeszłym tygodniu, że bada krajową ICO po ustaleniu, że oferowany żeton liczy się jako zabezpieczenie. W oświadczeniu z 15 lutego Lietuvos Bankas poinformował, że nawiązał kontakt z blockchainową firmą bankową “Bankera”, w związku z jej sprzedażą żetonów, która była reklamowana na dwóch stronach internetowych i wyniosła już ponad 80 milionów euro. Oficjalna strona ICO twierdzi teraz, że zarobili już ponad 100 milionów euro na sprzedaży, która ma się zakończyć w przyszłym tygodniu. Jednak na podstawie otrzymanych informacji bank centralny uważa, że sprzedaż tokenów stanowi “ofertę papierów wartościowych” zgodnie z prawem państwowym.

Lietuvos Bankas powiedział: “Ponadto [ICO] dystrybuuje swoją autoryzowaną [krypto walutę] i już przyciągnęła ponad 80 milionów [euro]. Uwzględniając cechy określone w nagłówku i na podstawie informacji dostarczonych przez biznes plan Bankera, stwierdza się że niniejsza ICO wchodzi w zakres ustawy o papierach wartościowych, tzn. jest uważana za ofertę publiczną, a zatem musi być realizowana zgodnie z ustalonymi wymogami. “

Instytucja zasugerowała, że może podjąć dalsze działania w wyniku sondowania ale zakończyła się ostrzeżeniem dotyczącym sprzedaży żetonów reklamowych. “Bank Litwy zwraca również uwagę innych mediów na wymogi aktów prawnych dotyczących upowszechniania i promowania instrumentów posiadających cechy papierów wartościowych i przypomina, że ustawa o reklamie zabrania reklamowania działań naruszających wymogi aktów prawnych, “powiedział bank centralny. Posunięcie nastąpiło w kilka miesięcy po tym, jak Litwa opublikowała wytyczne dotyczące użycia bloku blockchain, będąc jedną z wielu instytucji, które zrobiły to jesienią ubiegłego roku. Ta fala oświadczeń została podjęta po determinacji przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w lipcu, kiedy to regulator stwierdził, że jej zasady dotyczące papierów wartościowych będą miały zastosowanie do niektórych sprzedaży żetonów.

Ostatnio szwajcarski organ nadzoru finansowego, Urząd Nadzoru Rynku Finansowego, opublikował w zeszłym tygodniu nowe wytyczne, wskazując, że będzie traktować niektóre tokeny ICO jako papiery wartościowe.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi