Wieści dot. Bakkt: nowy członek kadry kierowniczej; potencjalne plany na następne miesiące

Bakkt

Adam White, były pracownik Coinbase, dołączy do Bakkt jako dyrektor operacyjny, pomagając platformie rozwijać się w związku z przygotowaniami do jej zbliżającego się startu.

Wielu inwestorów i analityków postrzega Bakkt jako następną platformę przemysłu kryptowalutowego, która może zapoczątkować nową erę pośród inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

Giełda, która będzie bezpośrednim konkurentem dla Coinbase, ma głębokie powiązania z Wall Street,a także jest wspierana przez spółkę macierzystą New York Stock Exchange, ICE. Ma również zapewnione umowy partnerskie z firmami takimi jak Starbucks i Microsoft, co daje im pewną przewagę nad konkurencją. Platforma giełdowa oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez amerykańską CFTC.

Dyrektor generalna Bakkt, Kelly Loeffler poinformowała o przyjęciu White’a do zespołu giełdy w niedawnym poście na portalu Medium, mówiąc iż doskonale wpasowuje się w firmowe środowisko, bazujące na “współpracy, rozwiązywaniu problemów i uczciwości”. Dodała również, że “Adam jest niczym ‘długo wyczekiwany dodatek’ do naszego zapracowanego zespołu. ”

Rzecznik Coinbase w rozmowie z Fortune skomentował odejście White’a następująco:

“Życzymy Adamowi wszystkiego najlepszego i jesteśmy dumni z tego, co nazywamy ‘Mafią Coinbase’ – coraz bardziej imponującej grupy kierującej kryptoświat na właściwe tory”

Postępy giełdy

Pod warunkiem zatwierdzenia przez CFTC, giełda liczy na początek testów i implentowania w listopadzie, co skutkowałoby rozpoczęciem handlu już w grudniu.

Bakkt oczekuje również na zatwierdzenie patentu na swój własny model rynku, który w założeniu ma zapewnić instytucjom uregulowane ramy prawne dla oferowania produktów związanych z kryptowalutami swoim klientom.

“Nasz oczekujący na rozpatrzenie patent modelu rynkowego koncentruje się na ograniczeniu ryzyka, a jednocześnie ma w założeniu stworzyć instytucjom możliwość świadczenia usług w oparciu o uregulowane zasoby cyfrowe. Oznaczałoby to stworzenie rozwiązania, które zapewnia pożądaną ekspozycję i ogranicza efekty niepożądane. Najważniejszym aspektem naszego modelu jest zapewnienie właściwej ochrony przed ryzykiem.”

– wyjaśnia Loeffler.


REKLAMA