Bahrain ma nadzieję obniżyć koszty przechowywania danych pojazdów za pomocą Blockchain.

Królestwo Bahrajnu przygląda się technologii adopcji blockchain w celu zmniejszenia kosztów utrzymania danych rejestracyjnych pojazdów w kraju.

Generalna Dyrekcja Ruchu w Bahrajnie (GDT) ogłosiła w czwartek nowy plan opracowania systemu rejestracji pojazdów opartych na blockchain w kraju i poszukuje obecnie partnera technicznego, który skoncentruje się na projektowaniu i wdrażaniu systemu.

Shaikh Abdulrahman bin Abdulwahab Al Khalifa, dyrektor generalny GDT, powiedział w oświadczeniu:

“Rejestr ten będzie ważnym krokiem naprzód w zmniejszeniu całkowitych kosztów utrzymania krytycznych informacji o pojeździe, oferowania większej wydajności w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i zapewnienia wysokiego poziomu przejrzystości dla wszystkich interesariuszy w ekosystemie rejestracji pojazdów.”

Ogłoszony podczas Gateway Gulf Forum wspieranego przez księcia kraju, plan GDT jest częścią większego nacisku ze strony rządu Bahrajnu na dostarczanie zaawansowanych technologii poprzez partnerstwo z sektorem prywatnym.

Rzeczywiście, kraj Bliskiego Wschodu widział już główne instytucje finansowe prowadzące potencjalne inicjatywy blockchain. Jak donosił CoinDesk w sierpniu 2017 r. Arabska korporacja bankowa, z siedzibą w Bahrajnie, dołączyła do konsorcjum z rozproszonymi księgami R3, aby zaoferować klientom dodatkowe usługi.

Wcześniej w zeszłym roku rząd Bahrajnu rozpoczął również dialog z władzami monetarnymi Singapuru, de facto bankiem centralnym tego kraju, w celu zasięgnięcia porady, jakoby starał się wdrożyć krajowego pilota blockchain, jak donosi lokalny raport prasowy.

“Możliwość przyjęcia blockchainu na poziomie krajowym to wielka szansa dla Bahrajnu na wejście w centrum uwagi jako pioniera w tej przestrzeni”, powiedział wówczas dyrektor generalny Bahrain Economic Development Board, Khalid Al Rumaihi.


REKLAMA