“Bądź świadom”: brytyjski regulator finansowy ostrzega przed kolejną firmą “klonowania krypto”

Brytyjski organ nadzoru Financial Conduct Authority (FCA) wydał drugie ostrzeżenie w środę, 8 sierpnia. Na temat “oszustów” związanych z kryptografią, podając się za autoryzowaną firmę FCA.

Według FCA, nieuczciwa firma, Good Crypto, podawała “fałszywe szczegóły lub mieszała te informacje z pewnymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy”. Która w tym przypadku była londyńskim Arup Corporate Finance.

“Ta autoryzowana firma FCA, o której twierdzą oszustów, że pracuje, nie ma związku z” firmą klonów “- kontynuuje regulator.

Good Crypto ma swoją stronę internetową i inne dane kontaktowe, które FCA ostrzega “może być fałszywe” lub “mieszane” ze szczegółami Arup.

Objawienie pojawia się zaledwie dzień po tym, jak regulator przyniósł kolejną podejrzaną operację do publicznej wiadomości, która była fałszywie powiązana z firmą inwestycyjną Fair Oaks Capital.

Pomimo późnego rozpoczęcia zestalenia lokalnego przemysłu kryptowalut, FCA zaczęła formalnie oceniać, czy operatorzy tokenów i inne podmioty są zgodne z odpowiednimi wymogami prawnymi.

Od maja na radar pojawiły się 24 firmy.

W marcu Wielka Brytania trafiła na pierwsze strony gazet. Gdy zarejestrowana w kraju firma “shell” została powiązana ze skradzionymi funduszami z nieistniejącej już giełdy kryptowalutowej Mt. Gox.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe