Australijscy pracownicy IT w Bureau of Meteorology podejrzewani o nielegalne wydobycie kryptowalut.

Australijska policja federalna (AFP) prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch pracowników Biura Meteorologii za rzekome wykorzystanie komputerów biura do kopalnianych kryptowalut, jak podaje dziś 8 marca australijska korporacja Broadcasting Corporation (ABC).

AFP pojawiło się w Bureau of Meteorology w zeszłym tygodniu, 28 lutego, z nakazem rewizji i zakwestionowało dwóch pracowników IT, z których jeden odszedł na urlop. ABC informuje, że nie wniesiono jeszcze żadnych opłat, a zarówno AFP, jak i Biuro Meteorologii odmówiły komentarza w oczekiwaniu na trwające dochodzenie.

Chris Berg z RMIT Blockchain Innovation Hub powiedział ABC, że podejrzani pracownicy mogą albo wykorzystywać moc obliczeniową biura do kopalni na krypto, albo wykorzystując energię elektryczną, aby uniknąć płacenia własnych rachunków za energię elektryczną:

“Jedną z możliwości jest to, że próbują użyć jakiegoś sprzętu, który ma Biuro Meteorologii.” Biuro Meteorologii ma kilka bardzo szybkich komputerów. Inną możliwością jest jednak to, że próbują uzyskać Biuro Meteorologii, aby płacić za elektryczność, a wydobycie jest bardzo energochłonnym zadaniem i prawdopodobnie nie chcieli sami za to zapłacić “.

W ubiegłym miesiącu w podobnym spisku wielu rosyjskich inżynierów jądrowych zostało aresztowanych po próbie użycia jednego z największych rosyjskich superkomputerów do krypto-górnictwa.


REKLAMA