Jak Australia staje się kontynentem kryptowalutowym: rynki, regulacje i plany.

Rynki australijskie

Australia może nie być jednym z największych rynków bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut, ale jest coraz większa. W obecnej sytuacji Australia zajmuje 14 pozycję na świecie pod względem wolumenu transakcji BTC według waluty. W momencie publikacji dolar australijski (AUD) osiągnął wielkość 2.810.190 AUD lub 276 BTC w ciągu 24 godzin.

Patrząc na to z perspektywy, Japonia znajduje się na szczycie, z 60-procentową dominacją, przetwarzając 30.1404 BTC w ciągu 24 godzin. Działalność na rynku australijskim blednie w porównaniu z Japonią, ale na całym świecie jest dość dużym graczem.

Regulacje wymiany i licencjonowanie

11 kwietnia rząd australijski za pośrednictwem australijskiego Centrum Transakcji Raportów i Analiz (AUSTRAC) ogłosił konkretne plany wprowadzenia nowych zasad wymiany kryptowalut. Najważniejszym z nich jest to, że: “Cyfrowa giełdy i platformy handlowe z operacją biznesową w Australii muszą teraz zarejestrować się w AUSTRAC i spełniać wymogi dotyczące zgodności z przepisami AML [w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy] / CTF [finansowanie terroryzmu] i obowiązki sprawozdawcze”.

Opodatkowanie

Australijskie opinie regulatorów dotyczące kryptowalut również rosły i rosły wraz ze wzrostem zainteresowania cyfrowymi walutami. 20 września 2017 r. Ogłoszono, że Australia odbierze im wstępną ustawę o podwójnym opodatkowaniu waluty cyfrowej. Ustawa ustawowa zakończyła praktykę opodatkowania zakupu Bitcoin i innych kryptowalut zgodnie z australijskim podatkiem od towarów i usług (GST).

Dobry klimat

Minęły czasy kultywowania i odrzucania przepisów tylko z tego powodu, że naruszają jakieś wyolbrzymione wyzwolenie finansowe. Banki często próbowały obalić Bitcoin w obawie przed naruszeniem ich interesów, używając regulacji jako broni.

Jeśli kryptowaluty mają być powszechne i przyjęte, i spowodować rewolucję finansową, o której wielu wierzy, że jest możliwa, pójdą o wiele dalej jeśli będą działać zgodnie z prawem.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe