Audi Denkwerkstatt i IOTA analizowali wspólnie możliwości wykorzystania Tangle w motoryzacji

Audi x IOTA

Latem tego roku think tank Audi rozpoczął badania nad możliwościami wykorzystania IOTA Tangle w sektorze motoryzacyjnym.

Informację o ich podsumowaniu podano na blog.iota.com. Jednakże, nie dowiedzieliśmy się z wpisu zbyt wiele. Efektem badań mają być tajemniczo określone działania polegające na zwiększeniu zaufania do e-mobilności.

“Efekt końcowy koncentruje się na zwiększeniu zaufania do e-mobilności – nie jest jeszcze jasne, w którą stronę to ostatecznie pójdzie – bądźcie czujni na dalsze informacje!”

Zespół pracował wspólnie przez około 5 miesięcy. Zespół fundacji IOTA służył w tym wypadku “załodze” Audi jako doradcza ręka. Wrażenia z współpracy podsumowali reprezentanci grup.

Malte Schönefeld (Audi):

“Naprawdę wspaniale spędziliśmy czas pracując z ludźmi z Fundacji IOTA. Odkrywanie nowości jest zawsze ekscytujące. Potrzebna jest doskonale zorganizowana praca zespołowa i poświęcenie, aby naprawdę zrobić coś w ciągu sześciu miesięcy. “

Janine Härtel (IOTA):

“Audi Denkwerkstatt ma niezłą historię projektów, a IOTA jest dumna, że mogła doświadczyć stylu pracy i ducha zespołu”

Jan Pauseback (IOTA):

“To kolejny dowód na to, że innowacje wymagają współpracy.”

Współpraca nie od dziś

Dość dawno informowaliśmy, że grupa Volkswagen AG (czyli faktyczny właściciel Audi) zamierza “wprowadzić blockchain na drogę” (m.in. uodparniając liczniki samochodowe na “kręcenie”). Już wtedy koncern nawiązał współpracę partnerską z grupą IOTA (przeczytać możecie o tym tutaj), w wyniku którego CDO Volkswagena, Johann Jungwirth dołączył do rady nadzorczej fundacji.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com