Argentyński bank używa Bitcoina do transakcji transgranicznych.

Bank BMV ujawnił partnerstwo z Bitex, aby umożliwić klientom dokonywanie płatności transgranicznych z Bitcoin. Ich celem jest wykorzystanie bitcoinów jako kryptowaluty o niskich opłatach, którą można przenosić ponad granicami i łatwo wymieniać na waluty tradycyjne.

BMV powiedział w oświadczeniu: “Usługa pozwala obniżyć koszty związane z przelewami międzynarodowymi, ponieważ nie istnieją międzynarodowe banki jako pośrednicy. Rozwiązanie logistyczne pozwala skrócić czas wysyłania lub odbierania przelewów do maksymalnie 24 godzin. Bitex ma szeroką sieć partnerów, która umożliwia transfery międzynarodowe do ponad 50 krajów. ”

Bitcoin umożliwia dokonywanie przelewów bez korzystania z osób trzecich i nie polega na zaufanych stronach. Zamiast tego używa sieci węzłów, które zatwierdzają transakcje i wykorzystuje zachęty, aby zapewnić prawidłowe działanie sieci. Używa również kryptografii, takiej jak funkcje hash, aby zapewnić, że tylko osoba, która posiada swój Bitcoin, może ją wydać, a także udostępniać księgę publiczną w celu zapewnienia odpowiedzialności.

Bitex jest dostawcą usług finansowych opartym na blockchain zarówno dla osób indywidualnych, jak i instytucji. Pomagają tworzyć rozwiązania logistyczne, które umożliwiają dokonywanie płatności między wieloma krajami. Bitex podlega samoregulacji, ale przestrzega zasad zgodności i KYC. Wynajęli również usługi Deloitte w celu przeprowadzenia audytów dotyczących działalności spółki i posiadanych funduszy.

Amerykański bank Santander kontynuował swoje działania w ekosystemie blockchain, ogłaszając swoją nową aplikację One Pay FX, która wykorzystuje technologię Ripple w kwietniu. Aplikacja została uruchomiona w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce, a jej celem jest dokonywanie płatności transgranicznych w ciągu kilku minut. Działa na xCurrent, rozwiązaniu płatniczym dostarczanym przez Ripple Net, ale nie używa wyłącznie XRP związanego z Ripple. XRP jest używane przez xRapid, inne rozwiązanie i zostało pomyślnie przetestowane przez Mercury FX.

Ripple kieruje do banków, a zwłaszcza dostawców usług transgranicznych i argumentuje, że XRP może oszczędzać koszty i dostarczać szybsze transakcje niż przy użyciu SWIFT lub Bitcoin. Ten ruch BMV pokazuje preferencję dla kryptowaluty numer jeden według rynkowej kapitalizacji zamiast XRP, która ma być używana przez banki.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi