Argentyna zawiązuje umowę eksportową z Paragwajem z pomocą Bitcoina

Bitcoin Argentyna

Krótka nota prasowa. Jak podała hiszpańska wersja CoinTelegraph Argentyna zawiązała umowę eksportową z Paragwajem w oparciu o Bitcoina.

Według pierwszych doniesień Paragwaj zakupił pestycydy i chemikalia do fumigacji o wartości 7100 USD z Argentyny. Do opłacenia zakupu wykorzystano kryptowaluty. Bitcoiny, które przesłano argentyńczykom zostały następnie przewalutowane na lokalną walutę (argentyńskie peso). W przeprowadzeniu płatności pomógł Bitex – latynoamerykański dostawca usług finansowych obsługujący płatności w BTC.

Argentyna zanurza się w kryptoświat

Kierownik działu marketingu Bitex, Manuel Beaudroit mówi, iż firma jest częścią argentyńskiego programu rządowego “Exporta Simple”, ułatwiającego eksport towarów i usług o wartości poniżej 15 000 USD. Jak również zaznaczył firma dąży do tego, by płatności transgraniczne były przy tego typu transakcjach jak najwydajniejsze.

Bitex uczestniczył wcześniej w projekcie kryptograficznym zainicjowanym przez argentyński bank Masventas. W maju ubiegłego roku bank ogłosił, iż rozważa nad stworzeniem alternatywy dla systemu płatności SWIFT, używanego w bankach na całym świecie. Bitex został wybrany dostawcą niezbędnego ekosystemu do obsługi transakcji BTC.


REKLAMA