Andreas Antonopoulos: Pierwszy wbudowany komunikat Bitcoin mówi o porażce systemów finansowych

Andreas Antonopoulos, znany adwokat Bitcoina i autor “Mastering Bitcoin”, mówił o bitcoinie i bloku Genesis podczas trasy “Internet pieniędzy”.

Antonopoulos po raz pierwszy wypowiedział się na temat Bitcoina w październiku 2008 r., kiedy to wyjaśnił mechanizm działania tego systemu. Biała księga została opublikowana pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, zaś tożsamość osoby ukrywającej się pod tym pseudonimem pozostaje nieznana do dziś.

Potem nastąpił początek sieci Bitcoin i waluty Bitcoin. Antonopoulos stwierdził, że było to również wprowadzenie do świata nowej koncepcji, technologii blockchain – technologii kryjącej się za technologią Bitcoin, która jest obecnie wymieniana codziennie w telewizji w kanałach wiadomości finansowych.

Antonopoulos dodał:

“To brzmi jak dziwna historia, prawda? Ktoś, nie wiemy, kto, pojawia się w Internecie, publikuje gazetę, uruchamia oprogramowanie. Inne osoby uruchamiają to oprogramowanie i wszystko zaczyna działać. “

Dalej mówił o wiadomości, którą osadzono w pierwszym bloku, stworzonym na blockchainie Bitcoin. Wiadomość została ręcznie osadzona w oprogramowaniu Bitcoin.

Osadzona wiadomość była nagłówkiem brytyjskiej gazety “The Times of London”, którą opublikowano w dniu osadzenia wiadomości. Brzmi następująco:

“The Times. 03 / Sty / 2009. Kanclerz na krawędzi drugiego pakietu ratunkowego dla banków”.

Według Antonopoulosa przesłanie nie było zbiegiem okoliczności. Mówi o przeznaczeniu Bitcoina, a częścią celu jego istnienia było założenie, że system finansowy, istniejący od 20 lat, nie ewoluował zbytnio i nie służy ludziom.

Dalej stwierdził, że banki obsługują sprzedawców broni, pralnie pieniędzy, międzynarodowe kartele narkotykowe, międzynarodowe korporacje, ale nie biednych ludzi bez odpowiedniej dokumentacji, imigrantów itd. Zamiast systemów finansowych, które stałyby się lepsze i bardziej otwarte w ciągu tych lat, i stał się “narzędziem uzbrojenia dla geopolityki”.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi