American Express: Ripple dokonuje transakcji transgranicznych “w ciągu kilku sekund”

American Express xCurrent

American Express ujawnia wyniki badania pilotażowego xCurrent – ripple’owskiego rozwiązania dla płatności transgranicznych.

Podczas konferencji Wings of Change Europe w Madrycie Carlos Carriedo (główny menedżer ds. płatności korporacyjnych American Express) powiedział, że technologia Ripple może znacznie poprawić status quo międzynarodowych płatności.

“Dokonaliśmy pilotażu – przeprowadziliśmy test, współpracując lokalnie z Santander oraz z Ripple w celu przeprowadzenia transakcji transgranicznych. Normalnie są one złożone i powolne. W trakcie testu nasi klienci byli w stanie przekazywać fundusze w bardzo prosty i szybki sposób z jednej części świata do drugiej.”

American Express

Według Carriedo, jego pracodawcy widzą duży potencjał w technologii blockchain.

“Blockchain jest czymś, co nieustannie obserwujemy. Aby to potwierdzić, zainwestowaliśmy w laboratorium fintech oparte na technologii blockchain, aby zrozumieć, jak wykorzystać to lepiej […]”

W listopadzie 2017 r. American Express i Santander ogłosiły partnerstwo z firmą Ripple. Ma ono pomóc w zwiększeniu prędkości transakcji między USA i Wielką Brytanią. Obydwa przedsiębiorstwa twierdzą, iż patrząc na wyniki testów są gotowe na rozszerzenie partnerstwa globalnie.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com