Johnson: Amazon mógłby czerpać korzyści z Ripple i XRP

Amazon

Zdaniem głównego stratega marketingowego Ripple, Cory’ego Johnsona giganci tacy jak Amazon skorzystaliby na użytkowaniu ripple’owskich rozwiązań dla płatności transgranicznych.

Podczas nowojorskiego Cornell’s Entrepreneurship Summit Johnson opowiadał o misji Ripple. W skrócie ujmując, mówił o dążeniach do zwiększenia szybkości płatności transgranicznych oraz obniżenia kosztów z nimi związanych. Zapytany, jak wyobraża sobie przyszłość Ripple za 10 lat, powiedział, że widzi, jak technologia jego firmy odgrywa kluczową rolę w pomaganiu największym przedsiębiorstwom w przesyłaniu pieniędzy i opłacaniu pracowników w sposób szybki, wydajny i tani.

“Amazon – prawdopodobnie najbardziej kapitałochłonna firma w historii świata – ma miliard dolarów będących wypłatami dla pracowników czy dostawców… Leżących na rachunkach, ponieważ system przesyłania pieniędzy jest zbyt powolny. […]

Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, zobaczymy, iż więcej osób w większej liczbie firm na całym świecie będzie mogło razem robić interesy i myślę, że to fascynujące.”

Johnson mówił także o kryptowalutach (m.in. takich jak XRP), które mogłyby odegrać ważną rolę w przekształcaniu obecnego systemu finansowego.

“Obecny stan wiedzy w branży finansowej na temat przenoszenia pieniędzy za granicę opiera się na platformie wymiany wiadomości Swift. Swift został stworzony w 1973 roku i jest zarządzany przez konsorcjum tysięcy banków z tysiącami pracowników w Belgii. Aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w sieci Swift, musisz zdobyć zgodę wszystkich rozbieżnch elementów tego systemu finansowego.

Nie ma tu miejsca na innowacje… Nie było też rozwiązania technologicznego, które by to naprawiło, dopóki nie pojawiły się produkty Ripple. Gdyby nie technologia XRP, naprawdę nie bylibyśmy wstanie przesyłać wartości rzędu tysięcy w ciągu sekund. Poza tym, właśnie dzięki tej technologii jest to tak tanie.”

Jak uważacie? Czy produkty Ripple faktycznie mogą zrewolucjonizować funkcjonowanie tradycyjnego systemu finansowego w najbliższych latach?


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *