Akon udostępnił whitepaper „AKoin”

Nominowany do nagrody Grammy raper i przedsiębiorca Akon udostępnił whitepaper „AKoin” – oficjalny dokument dotyczący swojego projektu kryptowalutowego.

Według raportu CoinTelegraph, serwis informacyjny był w stanie otrzymać kopię oficjalnego dokumentu dla Akoin przed jego wydaniem. Dokument opisuje projekt jako kryptowalutę „zaprojektowaną dla przedsiębiorców w rozwijających się gospodarkach Afryki i poza nią”, której misją jest „odblokowanie potencjału największej rosnącej siły roboczej na świecie” za pomocą technologii blockchain.

W whitepaper podkreślono użyteczność Akoin do ułatwiania „superszybkiej wymiany” między istniejącymi kryptowalutami, kredytami fiat i telefonami komórkowymi, przy czym ta ostatnia jest popularną formą płatności w niektórych częściach Afryki.

Akon powiedział:

W Afryce mamy tak wiele walut – wiele z nich jest niestabilnych, a większość z nich jest niezaufana. Doszło do tego, że codzienni Afrykańczycy już nawet nie używają walut, wykorzystują swoje minuty i kredyty na telefonach komórkowych, aby handlować podstawowymi towarami, takimi jak produkty, ryby, owoce i inne rzeczy sklep.

Akon wyjaśnił, że Afrykanie mają trudności z handlem kredytami na telefonach komórkowych poza swoimi wioskami i społecznościami lokalnymi. Powiedział, że sieć Akoin koncentruje się na ułatwianiu wymian i zapewnianiu elastyczności alternatywnym formom pieniędzy.

Kontynuował:

Chcemy więc wykorzystać ten sam sposób myślenia, aby skorzystać z tego mechanizmu poza Afryką – więc nawet gdy opuszczą kontynent, będą mogli wykorzystać wszystkie swoje kredyty i będą mogli kupować prawdziwe rzeczy.

Akoin zostanie uruchomiony w sieci Stellar XLM, przy czym w whitepaper zauważono, że prywatne transakcje dokonywane w ekosystemie AKoin będą podlegały opłacie w wysokości 2,5%.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi