Prasówka : W Japonii powstaje, państwowa kryptowaluta.

1 Dobre wieści z giełd.

2 Kryptowaluty warte uwagi.

3 NEO najlepszą platformą w Chinach.

4 Japonia chętna do stworzenia własnej waluty.

 

 

 

1

Cena Bitcoina wzrosła w ostatnich 24. godzinach o 3,5%, Ethereum o 2,8%, Litecoina o 2,4%, Ripple o 11,7%. Największym sukcesem cieszy się dzisiaj NEO, którego wzrost wyniósł aż 31%. Duże zyski liczą również inwestorzy z kapitałem zaangażowanym w Zcash, który wzrósł na wartości o 24,8%.

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut zwiększyła się od wczoraj o kolejne 5,4 mld dolarów. Cały rynek warty jest obecnie 141,8 mld dolarów.

 

 

2

Dokładnie 1. października Monero słynące z wyjątkowo głębokiej anonimowości użytkowników, organizuje spotkanie w Dolnie Krzemowej w Kaliforni, a dwa tygodnie później pierwszy event w Australii. Jeśli spojrzymy na giełdę, Monero jest aktualnie w dołku, tworząc okazję do zainteresowania się nim. Inna waluta, którą cierpliwi trzymają do dzisiaj, jest Stratis, którego aktualizacje nastąpią już za 3 dni. Podobne informacje ogłosił zespół BAT, który platformę Mercury uruchomi 6. października. Na giełdach obserwujemy stały wzrost Ensteinium i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach mielibyśmy zaobserwować większą korektę. Dobry wynik spowodowany jest dużą aktywnością oraz stałymi zmianami, w tym hardforkiem. Wśród najbardziej aktywnych na zbliżający się październik, obok EMC2, planuje być waluta NewEconomyMovement. Okazji do obserwacji, z pewnością nie brakuje.

 

 

3

NEO przybrało znaczący spadek cen, gdy w zeszłym tygodniu ogłoszone zostały zakazy kupna i sprzedaży kryptowalut na chińskich giełdach. Cena obniżyła się do niskich 13,2 dolarów za jednostkę, zaliczając ogromny spadek ze szczytu, jakim był 48 dolarów, dokładnie 30 dni wcześniej.Spadek ceny związany był bezpośrednio z powyższą zapowiedzią, ponieważ NEO jest walutą pochodzącą właśnie z Chin. Większość obrotów znajduje się w Bittrex, bo aż 45%, a znacząca ilość znajduje się również na koreańskiej Bitfinex. Po zakazie handlu i ogólnie negatywnym nastawieniem do kryptowalut w Chinach, niektórzy uważali, że NEO po prostu przestanie istnieć. Jednak zaledwie tydzień po spłaceniu niektórych swoich pierwszych inwestorów, altcoin odzyskał dużo tego, co stracił.W relatywnie stabilnym wolumenie, NEO wzrósł do ponad 26 dolarów za sztukę, co oznacza 100% wzrostu w stosunku do najniższego stanu. Mówi się, że NEO może być również pozycjonowane jako najlepsza platforma kryptograficzna i aplikacyjna w Chinach.

4

Banki w Japonii rozważają utworzenie cyfrowej waluty, J-Coin, mającej na celu wyeliminowanie gotówki jako opcji płatności. Taki pomysł znalazł poparcie w organach regulacyjnych finansów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku i ma na celu usprawnienie systemu finansowego.Niedawno Japonia ponownie stała się największym rynkiem Bitcoina, z udziałem 50,7% rynku globalnego. J-Coin ma działać równolegle z jenem, a nie zastępować go. Moneta ma być wymieniana w stosunku jeden do jednego.J-Coin prawdopodobnie pojawi się w najbliższych latach, chociaż infrastruktura systemu nie jest jeszcze jasna. Ma to być oparte na technologię Blockchain, ale szczegóły są jeszcze nieudokumentowane. Najnowsze raporty z Banku Japonii wskazują, że nie uważa, że ​​ta technologia jest wystarczająco „dojrzała”, aby obsługiwać transakcje.

Źródło : worldcoinindex.com. , cointelegraph.com


REKLAMA