“17 trylionów powodów by kupić BTC”

“17 trylionów powodów by kupić BTC”

Współzałożyciel Gemini, Cameron Winklevoss, uważa, że gwałtowny wzrost globalnych akcji w obligacjach o ujemnym oprocentowaniu jest dobrodziejstwem dla Bitcoin.

Winklevoss i jego bliźniak Tyler zostali miliarderami, kupując BTC wcześnie, kiedy było to warte około 8,00 $. Cameron uważa, że nadal rozsądnie jest inwestować w walutę, częściowo z powodu około 17 bilionów dolarów zadłużenia o ujemnej stopie zwrotu.

Banki, firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne polegały na obligacjach jako świetnym sposobie przechowywania bogactwa. Jednak w przypadku obligacji o ujemnym oprocentowaniu inwestorzy zapłacą więcej za premię, niż faktycznie zarabiają na odsetkach przez cały okres trwania obligacji – czyniąc inwestycję przegranym.

Rok temu było tylko 6,5-7 bilionów USD zadłużenia o ujemnej stopie zwrotu. Ogromny wzrost do 17 trylionów dolarów wywołał obawy o bańkę obligacyjną.

Obserwujący Twittera w odpowiedzi na Winklevoss porównali olbrzymią ilość bogactwa w obligacje o ujemnym oprocentowaniu z inwestycjami obecnie w Bitcoin.

I te 17 trylionów dolarów może nadal rosnąć….

Co na to Bloomberg…?

„Ponieważ na całym świecie migają sygnały recesji, takie jak odwrócona krzywa dochodowości skarbu państwa, a wraz z rosnącą wojną handlową między USA a Chinami, istnieją argumenty przemawiające za tym, że zasoby długu przynoszącego ujemne dochody nadal rosną”.

Niektórzy komentatorzy na Twitterze argumentowali, że zaparkowanie tego rodzaju bogactwa w Bitcoinie byłoby „wielkim wyzwaniem”. Winklevoss jednak stwierdził, że łatwo jest otworzyć konto kryptograficzne.

 

Jak będzie cena Bitcoina Waszym zdaniem? Czy najpopularniejsza kryptowlauta ma szansę stać się globalną metodą płatności? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi