1 na 9 indonezyjczyków posiada kryptowaluty

Według ostatniego raportu Hootsuite, który cytuje GlobalWebIndex, około 1 na 9 Indonezyjczyków posiada jakąś kryptowaluty.

Z ponad 270 milionami osób Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym krajem na świecie, a fakt, że 1 na 9 obywateli ma własną kryptowalutę, świadczy o gwałtownie rosnącym poziomie adopcji.

Indonezja jest szóstym krajem pod względem kryptografii, tylko za Filipinami, Brazylią, RPA, Tajlandią i Nigerią. Filipiny są na czele, 17% populacji jest w posiadaniu kryptowaluty.

Więcej Indonezyjczyków woli trzymać kryptowaluty, ponieważ narodowa waluta, rupia indonezyjska (IDR), stopniowo się dewaluuje. Spadł w stosunku do dolara amerykańskiego do najniższego poziomu od 1998 r. i może wkrótce zaliczyć rekordowo niski poziom. Od początku roku kurs USD / IDR wzrósł o około 20%, co jest naprawdę bardzo dużym wydatkiem dla pary fiat. Większość strat poniosła w tym miesiącu w wyniku pandemii COVID-19.

Liczba 11% jest imponująca, biorąc pod uwagę, że tylko około 64% Indonezyjczyków ma dostęp do Internetu z dowolnego urządzenia.

Czy dane są dokładne?

Raport był omawiany na Twitterze, choć nie wszyscy zgadzali się z liczbami. Niektórzy miejscowi twierdzą, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby 11% Indonezyjczyków posiadało kryptowalutę, ponieważ liczba ta jest przesadzona.

Ten sam raport mówi, że około 7% światowej populacji posiada przynajmniej trochę bitcoinów lub niektóre altcoiny. Oznacza to, że ponad 546 milionów ludzi na całym świecie posiada kryptowaluty. Liczba ta jest znacznie wyższa niż inne szacunki. Na przykład CEO Coinbase, Brian Armstrong, uważa, że ​​na całym świecie powinno być około 50 milionów użytkowników kryptowalut.

Ponadto według danych BitInfoCharts istnieje ponad 21 milionów portfeli Bitcoin o wartości co najmniej 1 USD.

Podsumowując, prawdą jest, że Indonezja stoi na czele adaptacji kryptowalut.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi