Założyciel Litecoin Lee przepowiada przyszłość bitcoina i własnej kryptowaluty.

Założyciel Litecoin, Charlie Lee, chce, aby ludzie przestali mieszać się nad wiecem w krypto-walucie
Ceny litecoin wzrosły w tym roku prawie o 8000 procent
Lee twierdzi, że wysokie ceny skłaniają ludzi do myślenia o kryptowalutach takich jak bitcoin i litecoin jako aktywa spekulacyjne.
Ten twórca kryptowalut nie lubi spekulować na temat cen

Założyciel Litecoin, Charlie Lee, chce, aby ludzie przestali rozmyślać nad wierzącym w grawitację wiecem kryptowalut.

“Byłbym szczęśliwy, gdyby litecoin pozostał na poziomie około 300 dolarów do końca przyszłego roku”, powiedział Lee Squawk Box, ponieważ kryptowaluta wzrosła w ubiegłym tygodniu o ponad 150 procent.

Litecoin zebrał w tym roku prawie 8000 procent, co czyni go piątą co do wielkości kryptowalutą na świecie z kapitalizacją rynkową ponad 15 miliardów dolarów, zgodnie z coinmarketcap.com. W piątek kurs akcji wyniósł 262,94 $ na Coinbase.

“To wciąż zaskakujące, jak bardzo wzrosło w tym roku” – powiedział Lee.

“Nigdy nie lubiłem spekulować na temat cen, ponieważ zawsze się mylę, jeśli powiem wam, że to się podniesie, a nie, będziecie niezadowoleni” – dodał.

Lee zauważył, że gwałtowny wzrost cen kryptowalut utrudniał ich szersze zastosowanie, ponieważ większość ludzi używa ich jako aktywów spekulacyjnych, zamiast używać ich do dokonywania transakcji w świecie rzeczywistym.

“Wydaje mi się, że mamy jeszcze pięć lat, zanim ludzie zaczną używać bitcoina i litecoina w prawdziwym świecie jako waluty.”

Uspokoić nerwy

Gdy na początku grudnia litecoin podskoczył do nowych szczytów, Lee wyruszył na Twittera, by zażądać spokoju i “podniecenia w ekscytacji” na tle wysokich wycen.

“Bitcoin jest bardzo niestabilny, a litecoin jest jeszcze bardziej niestabilny niż bitcoin” – powiedział.
“Chcę tylko ostrzec ludzi, że powinni inwestować odpowiedzialnie, nie wydając wszystkich życiowych oszczędności na zakup kryptowaluty na wypadek, gdyby spadł o 80 procent” – dodał.

Rosnąca popularność kryptowalut przyciągnęła również uwagę polityków, z których niektórzy wyrażali wątpliwości co do ich atrakcyjności jako cennych nośników lub mediów wymiany. Inni ostrzegają inwestorów przed ryzykiem inwestowania w kryptowaluty.

W przeciwieństwie do innych purystów kryptowalut, którzy wyrazili zaniepokojenie perspektywą interwencji rządowej, Lee z zadowoleniem przyjął niedawną rozmowę o większej regulacji dotyczącej kryptowalut.

“Myślę, że zwiększona regulacja pomoże zmniejszyć niestabilność monety.” Wiele ostatnich osiągnięć miało wiele wspólnego z krajami takimi jak Korea Południowa i Japonia, które naprawdę dostały się do przestrzeni kryptowalut “- powiedział Lee.

“Odkąd Chiny zakazały giełd bitcoinowych, Korea Południowa naprawdę pochłonęła szaleństwo, w Korei Południowej jest teraz dużo szaleństwa i myślę, że to podnosi cenę”.

Lee powiedział, że nie chciałby, aby Korea Południowa zakazała kryptowalut. Z zadowoleniem przyjął jednak więcej przepisów dotyczących wstępnych ofert monetarnych lub ICO.

ICO to najnowszy sposób tworzenia startów kryptowalut do zbierania pieniędzy poprzez wydawanie własnych tokenów cyfrowych w zamian za wirtualną walutę, taką jak eter lub bitcoin. Inwestorzy nie otrzymują udziałów w spółce, ale otrzymywane przez nich żetony mogą zostać sprzedane lub wykorzystane w ramach usługi świadczonej przez platformę.

“Uważam, że jest to bardzo ryzykowne dla nowo przybyłych”, powiedział.

Zapytany o wprowadzenie kontraktów terminowych na bitcoin na CBOE i wprowadzenie kontraktów futures na bitcoin CME wkrótce, Lee powiedział także, że spodziewa się ujrzeć kontrakty terminowe na globalnej giełdzie w przyszłości.

“Wierzę, że wraz z rozwojem, coraz więcej osób będzie patrzyło na litecoin i zobaczyło, że jest to także dobra inwestycja. Mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczą giełdę litecoin.”
Maszyny mining bitcoin kryptokoparki


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.