Wykres trwającej korekty cen kryptografiki

Prawdopodobnie jedna z największych korekt, jakie kiedykolwiek zaobserwowano na rozwijającym się rynku kryptowalut, łączna wartość powstającej klasy aktywów, stworzonej wraz z pojawieniem się Bitcoin w 2009 r., W piątek straciła miliardy.

W czasie prasy całkowita wartość wszystkich kryptowalut, w tym bitcoin i 1300 innych transakcji, spadła o ponad 30 procent w porównaniu z rekordową wartością 650 miliardów dolarów osiągniętą w tym tygodniu. Ale podczas gdy rynki osiągnęły obecnie najniższy poziom 418 miliardów dolarów, rok do roku rynki są wciąż wyższe o 4,000 procent, z zaledwie 10 miliardów dolarów 1 stycznia 2017 roku.

Podczas gdy teorie obfitują, dane są bezdyskusyjne: cena Bitcoin spadła o prawie 5 000 $ w ciągu zaledwie kilku godzin, aby spaść poniżej 11 000 USD, a wiele innych kryptowalut postępowało zgodnie ze spadkiem, spadając o 30 do 40 procent w ciągu dnia.

Przy 10 800 $ cena bitcoina stanowiła prawie połowę tego, co było, gdy w zeszłą niedzielę wyniosła 19 783 $.
Prowadzi Bitcoin

Wiodącą tendencją spadkową był bitcoin, najsłynniejszy zasób na rynku, który po otwarciu dnia powyżej 15 000 USD od tamtej pory zyskuje na popularności.
Należy również zauważyć, że ruch na głównych rynkach kontraktów futures bitcoin również zbiegał się z katastrofą.

Opóźnione dane z Cboe i CME, dwie giełdy w USA, które wcześniej notowały produkty futures bitcoin, pokazują, że wszystkie umowy wygasające w ciągu pierwszych trzech miesięcy następnego roku spadają o ponad 20 procent w ciągu dnia handlowego.

Wśród nich kontrakt, który wygasł w styczniu w grupie CME, również uderzył w wyłącznik na 12 265 $.
Maszyny Mining kryptokoparki


REKLAMA