Co jest takiego specjalnego w Bitcoin.

Przy cenie bitcoina, która w tym roku wzrosła o ponad 600%, moneta przyciągnęła dużą uwagę z całego rynku. Unlimited Miners

Wraz z kilkakrotnym spadkiem monety w dwucyfrowym procencie w ciągu roku, nadal intryguje inwestorów.

Chociaż bitcoin nie jest nowy, to za nim kryje się coś, co dopiero ostatnio zyskuje na znaczeniu. Jak może wyglądać w pełni cyfrowa i zdecentralizowana waluta w miarę upływu czasu i czy świat może w pełni zastosować nową metodę ekonomiczną?

Jeśli byłeś jednym ze szczęśliwców, którzy kupili Bitcoin na początku tego roku, żal mógł pojawić się w ciągu pierwszych trzech tygodni, ponieważ szybko spadł o około 20%. Po tym momencie większość inwestorów pomyślałaby, że rynek się zawiesza, ale ci, którzy się utknęli, zostali nagrodzeni za zaufanie do waluty. Wydajność z roku na rok wynosi około 663% w chwili pisania tego artykułu, a analitycy nadal zakładają, że wzrośnie.

Jedną z głównych kwestii związanych z walutą jest jednak duża zmienność połączona z ideą, że rynek jest w dużej mierze napędzany spekulacją. Tutaj pojawia się duża niepewność. Od zwykłych inwestorów do funduszy hedgingowych Wall Street, bitcoin może wydawać się bardzo ryzykowną inwestycją, biorąc pod uwagę jej wyniki. Ci, którzy inwestują w rozwój, są nieco niepewni, ponieważ wysoka niestabilność może iść w obie strony, a ci, którzy chcą zwiększyć swoje oszczędności, nie mogą w pełni zaufać takiemu nowemu i poruszającemu systemowi.

Zmienność waluty pozostaje głównym powodem, dla którego bitcoin nie może zostać w pełni przyjęty przez Wall Street i podobnych inwestorów. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu rynek się uspokoi, a bitcoin może w pełni rozwinąć swój potencjał w gospodarce światowej.


REKLAMA