System PayPal, który przyspiesza transakcje kryptowalutowe.

Amerykański gigant ds. Płatności PayPal złożył zgłoszenie patentowe w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych (USPTO), opublikowanym 1 marca, w celu zwiększenia szybkości płatności kryptowalutowych. Patent opisuje “Przyspieszony system transakcyjny w walucie wirtualnej”, w którym wykorzystuje się wtórne klucze prywatne, aby skrócić czas oczekiwania na transakcje między konsumentami a akceptantami.

Twórcy patentu są wymienieni jako Cheng Tian i Sandy Lynn Godsey z San Jose w Kalifornii, a firma PayPal Inc. jest wymieniona jako wnioskodawca. Zgodnie z patentem, firma PayPal próbuje rozwiązać problem wolnych czasów transakcji dla transakcji kryptowalutowych, które doprowadziły potencjalnych użytkowników krypto do tego, że “zamiast tego wybierają transakcję tradycyjnymi metodami płatności, a nie wirtualną walutą”.

“Takie problemy spowolniły wprowadzanie wirtualnych walut pomimo ich zalet”

W opisie patentowym wyjaśniono, w jaki sposób tworzenie dodatkowych portfeli z własnymi kluczami prywatnymi znacznie przyspieszy czas transakcji, “praktycznie eliminując czas, w którym odbiorca musi czekać, aby upewnić się, że otrzyma wirtualną płatność w walucie wirtualnej. “Skrócony czas oczekiwania wynika z podobno szybszego procesu przekazywania kluczy prywatnych związanych z” wstępnie zdefiniowanymi kwotami “kryptowaluty, które są równoważne z kwotą w transakcji.

Pod koniec lutego 2018 r. Główny księgowy PayPal John Rainey wypowiedział się pozytywnie na temat tego, że Bitcoin (BTC) może stać się popularną metodą płatności “używaną codziennie” .


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi