Steve Wozniak jest nadal na liście płac firmy Apple cztery dekady po założeniu firmy.

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak powiedział, że po czterech dekadach nadal jest “technicznie pracownikiem”.
-Woźniak żartował, że skoro zgłosił się do Steve’a Jobsa, nie można go zwolnić.

 

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak dokonał zaskakującego odkrycia w środę wieczorem dla publiczności w Dolinie Krzemowej.

“Nadal jestem technicznie pracownikiem” – powiedział Wozniak podczas panelu dyskusyjnego w Muzeum Historii Komputerów w Mountain View w Kalifornii. “Jestem jedyną osobą, która była na liście płac od pierwszego dnia”.
Unlimited Miners

Mówiąc przed około 500 osobami, w tym byłymi pracownikami Hewlett-Packarda i Intela, Wozniak powiedział moderatorowi Michaelowi Malone’owi, że “to niewielka wypłata” w porównaniu z tym, co kiedyś zdobył jako menedżer. Wozniak rozpoczął pracę w Apple od Steve’a Jobsa w 1976 roku i przyczynił się do rozwoju wczesnych komputerów firmy.

“Odkąd umarł, nie mogę zostać zwolniony” – powiedział

Wozniak opowiadał także, w jaki sposób udostępnił wystarczającą liczbę opcji osobistych Apple przed premierą IPO 80 innym pracownikom, “aby mogli kupić dom”.

Apple stało się publiczne w 1980 r., Kończąc pierwszy dzień handlu z kapitalizacją rynkową w wysokości 1,78 mld USD. Jest to najcenniejsza na świecie firma, warta ponad 900 miliardów dolarów.

“Nie założyliśmy firmy, aby zarabiać pieniądze” – powiedział Wozniak, który w zeszłym roku uruchomił usługę edukacji technologicznej w Internecie o nazwie Woz U.

Panel poprzedził wstępną projekcję filmu “Dolina Krzemowa, Nieopowiedziana historia”, dokumentalny film o regionie, który pojawi się w marcu na kanale Discovery Science Channel. Innymi głośnikami byli współzałożyciel WhatsApp Jan Koum, inwestor venture capital i wczesna pracownica Apple Heidi Roizen oraz Kim Polese, inwestor rozpoczynający działalność i były dyrektor wykonawczy Sun Microsystems.