Stabilny wzrost kryptowalut.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy doszło do ogromnej ekscytacji w przestrzeni kryptograficznej – bitcoin przekroczył 10 000 USD, miliardy wzrosły w ICO, a główne instytucje finansowe, takie jak CME Group, a CBOE wprowadziły pochodne kryptowalutowe.

To wszystko jest dalekie od tego czasu w zeszłym roku, kiedy bitcoin tracił 400 $, a całkowity limit rynkowy całej przestrzeni wynosił 15 miliardów dolarów, czyli mniej niż 5% dzisiejszej liczby.

O czym więc rozmawialiśmy w grudniu 2016 roku? Odpowiedź dla tych, którzy nie pamiętają, to prywatne lub dozwolone bloki blokujące, znane również jako “rozproszone księgi”.

Systemy te mają wiele podobieństw technicznych z otwartymi blokami kryjącymi się pod kryptowalutami, ale są przeznaczone do użytku przez zamkniętą grupę znanych stron. Jak mogliście zauważyć, w dzisiejszych czasach słyszymy o nich o wiele mniej.

Czy więc to pojęcie, które twierdziło, że obejmuje rewolucję blockchain, podczas opróżniania jej prawdziwego znaczenia, zostało umieszczone na śmietniku historii? Bez obietnicy pieniędzy pozbawionych cenzury i bez rodzimego tokena spekulacji, otrzymali pozwolenie blockchainów.

Wydaje się, że więcej niż kilka osób doszło do tego wniosku.

Rzeczywiście, kiedy naczelny redaktor CoinDesk Pete Rizzo poprosił mnie o napisanie utworu do serii, jego podpowiedź była sugestią, że “prawdopodobnie oczekujemy prywatnego zwrotu blockchaina w 2018 roku”.

Jednak z dobrymi intencjami, to spotkało się z hojnym pojednawczym wyrażeniem optymizmu dla technologii, która straciła swoje miejsce w centrum uwagi.

W rzeczywistości jednak stan gry dla dozwolonych bloków jest bardziej zniuansowany, co pokazuje zarówno postępy, jak i porażki w 2017 roku.
Stabilny wzrost

Najpierw przyjrzyjmy się technice.

W 2017 r. Kilka czołowych platform open-source na platformę blockchain opublikowało gotową wersję 1.0, w tym MultiChain (nasz produkt), Corda i Hyperledger Fabric R3 – nie zapominając o Chain Core, który pod koniec 2016 r. Osiągnął wartość 1.0.

Chociaż z pewnością jest jeszcze na wczesnym etapie cyklu rozwojowego dla dozwolonych bloków blokowych, programiści mają teraz do wyboru kilka wiarygodnych opcji infrastruktury, na których można budować swoje aplikacje.

Po drugie, pozwól mi podzielić się niektórymi z naszych liczb, które wskazują na rodzącą się, ale szybko rosnącą niszę.

W ciągu 12 miesięcy do listopada 2016 r. MultiChain otrzymał około 23 000 pobrań. W kolejnych 12 miesiącach porównywalna wartość wynosi 55 000. W ciągu ostatniego roku ruch organiczny na stronie internetowej MultiChain podwoił się z 21 000 do 41,000 odwiedzających miesięcznie.

W tym samym okresie nasz program partnerski powiększył się z 13 do 62 firm członkowskich. Chociaż nie jesteśmy wciągnięci w dane innych, bez wątpienia wykazują podobny szybki wzrost zaangażowania programistów.
Zwężająca się nisza

Więc jeśli liczby są wyższe, dlaczego negatywne sentymenty?

Odpowiedź brzmi: mało prawdopodobne jest, aby dozwolone bloki blokujące zostały rozmieszczone w sposób i na pierwotnie oczekiwaną skalę. Wielkie marzenie o masowym przechodzeniu głównych aktywów finansowych z centralnych do rozproszonych ksiąg zostało podważone przez kluczową cechę blokowych łańcuchów – ich radykalną przejrzystość.

Mówiąc prościej, w wielu przypadkach uczestnicy łańcucha blokowego widzą zbyt wiele tego, co robią inni. Ten tak zwany “problem poufności”, pierwotnie postrzegany jako drobna komplikacja, okazał się być głównym czynnikiem determinującym wykonalność wielu aplikacji blockchain.

To prawda, że ​​kilka zaawansowanych technik, takich jak sygnatury pierścieniowe, poufne zasoby i dowody zerowej wiedzy, są dostępne lub są opracowywane w celu złagodzenia problemu. Jednak dopiero okaże się, czy mogą one naprawdę rozwiać obawy związane z wyciekiem danych i czy wynikające z nich systemy zapewniają wystarczającą przewagę nad tradycyjnymi scentralizowanymi pośrednikami.

Ale jeśli uprawnienia blockchainów nie są używane w sposób przewidziany w pierwszej kolejności, to dlaczego zainteresowanie tą technologią wciąż rośnie? Dlaczego coraz więcej osób pracuje z naszą platformą i innymi?

Odpowiedź jest taka, że ​​programiści znaleźli wiele aplikacji dla dozwolonych bloków blokowych, które różnią się od tych, które początkowo wyobrażano.

Jeśli to Cię zaskoczy, pamiętaj, że folia bąbelkowa została zaprojektowana jako nowy rodzaj tapety, a internet został zaprojektowany do użytku wojskowego. Jak to często bywa w przypadku nowych technologii, dozwolone łańcuchy blokowe są wykorzystywane w zaskakujący i nieoczekiwany sposób.
Co powstaje

Niedawno opublikowaliśmy post na blogu opisujący kilka sposobów
MultiChain jest wykorzystywany w produkcji. Jeśli spojrzymy na te zastosowania i inne
niedługo rozpoczną się projekty, można je podzielić na dwie główne kategorie.

Po pierwsze, dozwolone łańcuchy blokowe mogą służyć za szkielet alternatywnych lub niszowych systemów finansowych, w których koszt utworzenia zaufanego pośrednika do zarządzania scentralizowaną księgą nie jest uzasadniony przez aktywa będące przedmiotem transakcji. W takich przypadkach blockchain umożliwia szybkie i łatwe utworzenie bezpiecznego systemu finansowego, kosztem zmniejszenia poufności między jego uczestnikami.

Po drugie, używane są zablokowane łańcuchy blokujące do tworzenia bezpiecznych wielostronnych rekordów znaczących ważnych informacji.

Te wspólne zapisy są alternatywą dla (a) posiadania pojedynczej zaufanej strony utrzymującej scentralizowany zapis lub (b) wielu stron zachowujących niezależnie swoje zapisy. Blockchain pozwala grupie utrzymać w miarę prawdopodobny pojedynczy pogląd na prawdę, aktualizowany w czasie rzeczywistym, bez cedowania kontroli nad tą prawdą każdemu indywidualnemu uczestnikowi.

W szerszym kontekście, dozwolone bloki blockchain mogą być postrzegane jako nowe podejście do integracji systemów IT wielu organizacji lub przedsiębiorstw. Tego typu integracja pociąga za sobą trójstronną kompromis między poufnością, pojednaniem i dezintermediacją. Blockchainy znajdują się w określonym punkcie przestrzeni zdefiniowanym przez ten kompromis, gdy poufność jest mniej ważna. Inne punkty w przestrzeni zajmowane są przez scentralizowane bazy danych i komunikaty punkt-punkt.

Podsumowując, pomimo ich technicznych podobieństw do bloków kryptowalutowych, dozwolone bloki bloków są używane do zupełnie innych rzeczy. Nie stanowią spekulacyjnej okazji inwestycyjnej ani możliwości transformacji finansowej lub społecznej. Są raczej nowym i użytecznym dodatkiem do zestawu narzędzi dla przedsiębiorstw IT.
Maszyny mining maszyny do wydobywania kryptowalut :kryptokoparki


REKLAMA