SEC wydaje jeszcze jedno oświadczenie dotyczące krypto-waluty.

Kryptowaluta to od około roku szalona branża, a wiele osób decyduje się na udział w niej ze względu na dużą popularność branży. W branży największą monetę zanotowała kapitalizacja rynkowa, bitcoin, która w styczniu ubiegłego roku osiągnęła cenę 20 000 USD z poziomu poniżej 1000 USD. Był to wielki kamień milowy dla całej branży, ponieważ po raz pierwszy cena została legitymizowana w kryptografii przez tak dużą liczbę.

Unlimited Miners

Od tego czasu branża krypto walutowa została zalana z wykorzystaniem początkowych ofert monetarnych jako sposobu na pozyskanie kapitału. W ten sposób przybyło wielu ludzi chcących się wzbogacić, wprowadzając na rynek skromną działalność. Wraz z pojawieniem się wielu inwestorów, aby spróbować zająć się tym rozwijającym się przemysłem, SEC wydała ostrzeżenie dla wszystkich tych, którzy chcą się zaangażować. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Wymiany zlikwidowała kilka propozycji od firm oferujących nowe sposoby handlowania kryptowalutą na bardziej tradycyjnych giełdach iz jakiego powodu wiele z nich wciąż nie jest pewna.
To nie jest pierwszy przypadek, gdy SEC zmierzy się z kryptowalutami i nie wygląda na to, że będzie ostatni. Przewodniczący SEC, Jay Clayton stwierdził, że rynki kryptowalut “cechują się znacznie mniejszą ochroną inwestorów niż tradycyjne rynki papierów wartościowych, z odpowiednimi możliwościami oszustw i manipulacji.” Ponieważ branża ta jest w stanie rozwijać się w nadchodzących miesiącach, nadzieje są wysokie, że SEC będzie w stanie pracować z tymi, którzy są gotowi zainwestować, zamiast aktywnie walczyć przeciwko nim. Najbliższe miesiące pomogą ustalić, co dzieje się w tym nowym, szybko rozwijającym się świecie kryptowalut.

REKLAMA