Rynek Crypto właśnie spadł na jedno dostosowanie danych.

Niezapowiedziane posunięcie mające na celu usunięcie danych z Bithumb, Coinone i Korbita z jego średnich obliczeń wywołało zamieszanie, biorąc pod uwagę, że na pierwszej stronie sugerowano szeroki spadek na rynku kryptowalut, w tym coś, co wydawało się być prawie 30-procentowym spadkiem ceny XRP.

Dokładny powód wyciągania danych nie jest w tej chwili jasny, chociaż od czasu prasy Bithumb jest w trybie offline z powodu tego, co mówi wymiana, to sprawdzenie serwera. A ceny na tych giełdach stale wymieniane są znacznie powyżej reszty rynku, takich jak spread w wysokości ponad 5000 USD w porównaniu do rynków takich jak Bitfinex i GDAX.

Co więcej, komentatorzy tacy jak główny krytyk Ripple’a, David Schwartz, który napisał na Twitterze o ruchu, powiedzieli, że nowo odbita cena jest “dokładniejsza i bardziej znacząca”.

Jednak ten sentyment nie oszczędził CoinMarketCap od gniewu społeczności krypto-społeczności.

Media społecznościowe w Reddit i na Twitterze skarżyły się na witrynę, wołając o brak jakichkolwiek formalnych oświadczeń, które, jak twierdzą, doprowadziły do ​​faktycznego spadku cen, ponieważ handlowcy zareagowali na to, co postrzegali jako rynek spadkowy.

Podczas gdy CoinMarketCap wykluczał koreańskie giełdy z danych, inne strony danych wykazywały podobne spadki cen aktywów.

Dane OnChain FX zgadzały się z cenami CoinMarketCap, jednak CoinCap, wciąż wykazując spadki cen większości 50 najlepszych krypto-aktywów, wykazywał wyższe ceny gotówki bitcoinowej, eterowej, XRP i bitcoinowej niż CoinMarketCap.

Podobnie, witryna danych LiveCoinWatch pokazała, że ​​bitcoin spadł do 14 787 USD, gdzieś pomiędzy CoinMarketCap “14 754 USD i 15 596 USD CoinCap w momencie pisania.

Zmiany w danych różnych witryn wykraczają poza same ceny. Podczas gdy LiveCoinWatch nadal pokazuje XRP jako drugi co do wielkości majątek według pułapu rynkowego, inne strony danych pokazują teraz ethereum odzyskujące swoje poprzednie miejsce.

Przedstawiciele CoinMarketCap nie odpowiedzieli natychmiast na przesłane zapytanie o komentarz.

 


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.