Rosnąca inflacja może w przyszłym roku wywołać “panikę” na rynku.

Długoletni byk przewiduje, że trudno będzie odeprzeć głęboką wyprzedaż w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jim Paulsen z grupy “Leuthold Group” dostrzega inflację, a 10-letni dochód jest coraz wyższy jako prawdopodobny katalizator, który powstrzymuje wzrost akcji na giełdzie – przynajmniej tymczasowo.

“Czy na giełdzie, która obecnie notuje 20-krotne roczne zyski, radzimy sobie z rentownością obligacji, powiedzmy, z 2,5 z powrotem do 3 procent?” główny strateg inwestycyjny firmy zapytał w poniedziałek o “Trading Nation”. “To będzie wyzwanie dla akcji, oczekuję korekty w przyszłym roku.”

Jego uwagi pojawiły się, gdy 10-letnia rentowność handlowała na najwyższych poziomach od końca listopada, a zapasy były w trakcie wznoszenia się na najwyższych poziomach. Dow zanotował blisko 70. rekord w tym roku, a Nasdaq przekroczył próg 7000 po raz pierwszy w poniedziałek. Dodatkowo S & P 500 osiągnęło najwyższy poziom w ciągu dnia.

“Wiadomości są po prostu zbyt dobre, co oznacza, że ​​wątpliwe jest, aby uzyskać dużo lepsze i zaskoczyć ludzi na plus”, powiedział Paulsen. “Może się trochę pogorszyć i zawieść.”
Maszyny mining kryptokoparki


REKLAMA