Ripple może stać się kluczowy dla branży bankowej .

Każdego dnia w świecie finansowym około 76 miliardów dolarów płatności przechodzi przez dużą sieć banków. Bez tak dużego przepływu pieniędzy cała gospodarka światowa skutecznie by się zatrzymała. W ciągu ostatnich sześciu lat firma technologiczna Ripple, poza SF, stała się jednym z najnowszych graczy, którzy mieli możliwość zakłócenia tego rynku. Firma oświadczyła, że mogą skutecznie zmienić ten system, używając blockchain w systemie, który nazywają “internetem wartości”.
Unlimited Miners
Ripple stał się również częścią stale rosnącego świata kryptowalut, ale w przeciwieństwie do innych kryptowalut, Ripple ma wiele do zaoferowania poza światem inwestycyjnym opartym na kryptografii. XRP, moneta, którą firma wydała, odnotowała zdumiewający wzrost o około 1300 procent w okresie od września do początku stycznia. Jest to niesamowite w świecie kryptowalut, który charakteryzuje się dużą zmiennością. Celem Ripple jest sfinalizowanie digitalizacji całego systemu bankowego, pomagając rozwiązać problem, jakim jest gotówka i pieniądz papierowy. Dla tych, którzy nie wiedzą, walutą fiducjarną jest każda waluta, która nie ma żadnej wartości wewnętrznej, takiej jak dolar. Banki nadal twierdzą, że nie są zainteresowane inwestowaniem w krypto-walutę lub platformę, która to podtrzymuje, ale wydaje się, że to się zmienia.

Założyciel startupu ConsenSys, który tworzy aplikacje oparte na blockchainie Ethereum, stwierdził, że “to oszałamiające. W rzeczywistości jest to całkowicie bezużyteczny token, z tą różnicą, że jest on wykorzystywany przez tę firmę do zarobienia dużej ilości pieniędzy, aby sfinansować niektóre z ich działań. “Nadzieją jest wysoki fakt, że ten nowy system krypto walut może nadal pokazywać większej gospodarce, jak dobrze działa w naszej erze cyfrowej.

 


REKLAMA