Ripple Exec inwestuje 57,5 mln USD w akcję “Uphold”

Platforma cyfrowej pieniądza Uphold ogłosiła dziś, że otrzymała inwestycję w wysokości 57,5 miliona USD od byłego analityka Rezerw Rezerwy Federalnej i dyrektora ds. Ryzyka Grep Kidda.
Unlimited Miners

Kidd, który dołączy do rady dyrektorów Upholda, pomoże także sfinansować stworzenie działu badań i rozwoju, zwanego Uphold Labs, za pośrednictwem swojego pojazdu inwestycyjnego Hard Yaka. Kidd wcześniej zainwestował w Coinbase, Square i Twitter.

W oświadczeniu inwestor pochwalił skalowalność Upholda, a także praktyki zgodności.

Oprócz tworzenia Uphold Labs, inwestycja pomoże wypełnić ubezpieczenie straty Uphold w około 20 procentach jego zasobów kryptograficznych, chroniąc użytkowników przed potencjalnymi stratami z powodu zmienności kryptowaluty lub innych problemów.

Rzecznik prasowy Uphold powiedział, że skrzynka przychodów i rozwoju licencji otrzyma 20 procent środków, które zostaną wykorzystane do dodania większej liczby kryptowalut w celu zwiększenia łączności firmy z systemami finansowymi, a także do wykorzystania w projektach związanych z Ripple.

Następnie 45 procent trafi do kapitału własnego, a pozostałe 35 procent zostanie przesunięte do bilansu rezerwowego.

Partnerstwo pomoże firmie Uphold zapewnić “bezprecedensową ochronę aktywów” – powiedział dyrektor generalny Adrian Steckel.

Dawniej nazywany Bitreserve, przed rebrandą w 2015 roku, Uphold oferuje walutowe i międzynarodowe przekazy pieniężne w bitcoinach i walutach fiducjarnych. Zapewnia także usługi e-commerce.


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.