Prasówka : Charlie Lee, twórca Litecoina,  odniósł się do ostatnich wydarzeń w Chinach.

1 Charlie Lee spekuluje na temat Bitcoina w Chinach.

2 Gubernator obwodu leningradzkiego pan Alexander Drozdenko, zaprasza górników.

3 Ceny kryptowalut – kolejne korekty.

4 Czy możliwe, że powstanie państwo poza rządową kontrolą.

 

 

1

Charlie Lee, twórca Litecoina,  odniósł się do ostatnich wydarzeń w Chinach. Wśród niepotwierdzonych doniesień z państwa środka pojawiał się również rzekomy zakaz kopania Bitcoin. Charlie twierdzi, że według jego zaufanego źródła zakaz wydobycia i korzystania z sieci BTC nie jest prawdą.Użytkownicy Bitcoina w Chinach ostatnio nie mają lekkiego życia. Władze podjęły szereg kroków, które zmierzają do uregulowania rynku kryptowalut. Zaczęło się od zakazu ICO, następnie restrykcje dotknęły giełd wtedy zaczęły pojawiać się spekulacje odnośnie możliwego zakazu wydobycia BTC.Chociaż obecnie wolumen wymiany na chińskich giełdach stanowi jedynie 10% ogółu, szacuje się, że 70% mocy obliczeniowej stojącej za siecią Bitcoin pochodzi właśnie z Chin. Jeżeli pogłoski okazałby się prawdą, oznaczałoby to spore kłopoty zarówno dla górników jak i stabilności całej sieci.Wszystkie te problemy mają wpływ na kurs Bitcoina, który z poziomu 4800$ spadł w pewnym momencie nawet do 3000, by ponownie odbić się do około 4000$. Sytuacji nie poprawiają również pojawiające się plotki o zakazie opuszczania kraju wydanym dla właścicieli giełd kryptowalut. Ma to mieć związek z koniecznością współpracowania z organami w dowolnym momencie.Zdaniem Charliego największy manipulatorzy wykorzystują strategię FUD (siania niepewności) aby zarobić na przyjmowaniu krótkich pozycji. Mają oni wiedzieć, że straszenie chińskim zakazem sprawdza się i nie da się udowodnić. Twórca Litecoin nie zamierza podejmować działań inwestycyjnych związanych z tą informacją.Dobrze, że autorytet taki jak Charlie Lee wykorzystuje swój wpływ aby tonować nastroje. Nie zmienia to jednak niepewnych losów giełd Bitcoina w Chinach – zakaz ich dalszej działalności (30 września dla mniejszych giełd i 31 października dla większych) wchodzi w życie bez zmian.Jeżeli informator Lee nie myli się, z całą pewnością będzie to dobry sygnał dla rynku BTC. Więcej informacji na temat dalszych losów kryptowaluty w Chinach może pojawiać się przed 18 października kiedy obędzie się zjazd tamtejszej partii komunistycznej.

 

 

2

Obecny gubernator obwodu leningradzkiego pan Alexander Drozdenko, wydał oświadczenie w którym zachęca górników do wykorzystania regionu w celu zakładania farm górniczych, jak podaje portal 47news.ru. Gubernator obiecał możliwość wykorzystania terenów Leningradzkiej Elektrowni Jądrowej (LNPP) jako przestrzeni do powstania kopalni kryptowalut. Oświadczenie zostało wydane podczas trzeciego forum małych i średnich przedsiębiorstw “Energia Okazją”. Przed ponad 600 właścicielami przedsiębiorstw Drozdenko powiedział:

“Przede wszystkim, do wydobywania Bitcoina potrzebne są duże obszary oraz dostęp do taniej energii elektrycznej. Jak wiadomo, konstrukcja LNPP-2 zostanie niebawem ukończona w Sosnowym Borze, co pozwoli na wytwarzanie energii jądrowej. Leningradzkie Elektrownie Jądrowe mogą zostać użyte w parku technologicznym jako tania energii.

Wypowiedź Alexandera Drozdenko jest kolejnym pozytywnym sygnałem ze strony rosyjskich urzędników. Rosyjskie władze postrzegają kryptowaluty, jako metodę do wzbogacenia się kraju. Ostatnie doniesienia o podjęciu współpracy z Ethereum, jak również otwarcie potencjalnych lokalizacji dla ICO, pokazują wzrastające poparcie dla kryptowalut ze strony rosyjskiej administracji.

 

 

3

Największe kryptowaluty kolejny dzień spotkały się ze spadkiem wartości, choć już nie tak drastycznie. Cena Bitcoina obniżyła się o 1,9%, Ethereum o 0.6%, a Litecoin o 2,3%. Bardzo dobry wynik zanotował TenX, wzrastając aż o 26,4%. Z rynku upływają kolejne dolary, tworząc kapitalizacje na poziomie 122,4 mld dolarów.

 

 

4

 Uważasz, że ogłoszenia nowych ICO to bardzo znaczące wiadomości, to zastanów się nad tym, co ogłosił Olivier Janssens, założyciel Freedom Investments i Roger Ver, o sławie Bitcoin Foundation. Zespół, wraz z kilkoma prawnikami i innymi profesjonalistami, stara się ustanowić niezależny naród, rządzony przez liberalne wartości i zaprasza każdego, kto dzieli się swoimi poglądami politycznymi lub po prostu jest „wolnym myślicielem” i chce do nich dołączyć.Kraj, przypominający galtański raj, nazwany Ayn Rand, ma być miejscem, w którym ci, którzy odrzucają kontrolę rządową i starają się utrzymywać wolnościowe zasady, mogą współtworzyć i promować prawdziwie wolne społeczeństwo. Być może kryptowaluty będą tam środkiem płatniczym. Proces nabywania suwerenności nad częścią ziemi z innego kraju nie jest bez precedensu (na przykład amerykański wynajem Guantanamo na Kubie). Jednak zespół musi jeszcze ujawnić lokalizację oraz wskazać jakie standardy wejścia będą wymagane. Oceniane lokalizacje obejmują obszary o bezpiecznych, wolnych od konfliktu obszarach, bliskości centrów gospodarczych w USA, Europie i Azji oraz mają dostępność do wody. Zespół ma nadzieję zaoferować stabilnym rządom znaczny dług publiczny, aby wyeliminować część tego długu z gruntem wynajętym przez FreeSociety.


REKLAMA
TomaszM