Platforma Blockchain zdecydowała, że jej oprogramowanie do tworzenia obiektów 3D będzie dostępne dla wszystkich.

Projekt Cappasity, założony przez zespół ekspertów technologii 3D w 2013 r., Uruchomi platformę opartą na Blockchain dla twórców i nabywców treści 3D. Projekt zgromadził już 4,9 miliona dolarów od inwestorów. Dzisiaj Cappasity współpracuje z Intelem i Nvidią i uruchomiła swoją platformę w Chinach z pomocą Alibaby, aby zapewnić rozwiązania do obrazowania produktów 3D dla około 750 milionów użytkowników. Odważny, nowy świat wymiany modeli 3D Chociaż pomysł umieszczenia rzeczywistości rozszerzonej (AR) i start-upów VR na platformie Blockchain nie jest zaskakujący dla społeczności kryptograficznej, kwestia monetyzacji narzędzi i aplikacji AR i VR jest wciąż najbardziej intrygująca. Zespół Cappasity sugeruje model biznesowy rynku obiektów 3D, który ujawnia interesujące wyniki. Po pierwsze, użytkownik może utworzyć model 3D rzeczywistego obiektu za pomocą systemu skanowania 3D Cappasity (który został już zareprezentowany na stronie internetowej firmy).

Wcześniej projekt uruchomił bezpłatne oprogramowanie do digitalizacji 3D Easy 3D Scan, które umożliwia użytkownikom tworzenie modeli 3D i współpracuje z dowolną kamerą. Po drugie, użytkownicy będą mogli sprzedać lub wydzierżawić obiekt 3D innym członkom platformy, tworząc ekosystem gospodarki wirtualnej. Zgodnie z modelem biznesowym projektu twórca treści zyska nawet 85-95 procent z każdej transakcji, którą zawrze na platformie Cappasity. Reszta będzie utrzymywana przez platformę jako opłata.

“Technologie 3D umożliwiają przedsiębiorstwom namacalny wzrost sprzedaży. Biorąc pod uwagę segment luksusowy, kiedy sprzedawcy detaliczni realizują demonstrację 3D towarów na swoich stronach internetowych, zwiększa przychody o 30, a nawet 40 procent “- powiedział Kosta Popov, założyciel i dyrektor generalny Cappasity w wywiadzie dla Coinspeaker.

Według Popova zjawisko to ma miejsce, ponieważ klienci online otrzymują więcej informacji o towarach i dlatego łatwiej im podejmować decyzje o zakupie. Na przykład obrazy 3D mogą pokazywać dodatkowe informacje, takie jak jakość materiałów. Przyszłość nadchodzi! Według raportu Goldman Sachs, rynek oprogramowania AR / VR osiągnie 35 miliardów dolarów przychodu do 2025 roku, przy 60 procentach przychodów z oprogramowania VR / AR napędzanych przez konsumenta. Jednak nie trzeba czekać aż do roku 2025, aby zdać sobie sprawę, że rozwiązania 3D mają obecnie wpływ na świat. W listopadzie 2017 r. Firma Cappasity ogłosiła współpracę z firmą NVIDIA. Starter rozpoczął pracę nad specjalną wersją oprogramowania Easy 3D Scan (R), która będzie opierać się na zestawie narzędzi NVIDIA, wykorzystując najnowsze karty graficzne. Cappasity od 2014 roku pozyskało 2,4 miliona dolarów od inwestorów, a w 2017 roku uruchomiło platformę i oprogramowanie do digitalizacji 3D. W pierwszej fazie firma sprzedała 295 milionów tokenów Cappasity (CAPP), pozyskując ponad 2,5 miliona dolarów kapitału ze sprzedaży krypto-waluty . 22 lutego 2018 r. Projekt rozpoczyna drugą fazę crowdsale. Sprzedaż tokena to 20 milionów dolarów: 10 milionów dolarów przeznaczonych na sprzedaż prywatnego tokena i 10 milionów dolarów na sprzedaż symboliczną..


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi