Najnowsza technologia Zcash spowodowała zniszczenie odpadów nuklearnych w Czarnobylu.

Programiści pracujący nad tajną kryptowalutą zcash wykorzystali odpady nuklearne z Czarnobyla w najnowszej, zapewniającej tajemnicę sieci.
Unlimited Miners

 

Twórcy, Ryan Pierce i Andrew Miller, odbyli w zeszły weekend swoją ostatnią ceremonię “Powers of Tau”, w szczególności wykorzystali odpady nuklearne do generowania losowych liczb.

Miller powiedział:

“Powers of Tau to generowanie i bezpieczne usuwanie kryptograficznych” toksycznych odpadów “. Czy istnieje lepszy sposób na wygenerowanie entropii niż w przypadku rzeczywistych radioaktywnych odpadów toksycznych? “

Aby zapewnić prywatność imprezy, odbył się na wysokości 3000 stóp nad poziomem morza na małym prywatnym statku powietrznym w przestrzeni powietrznej nad Illinois i Wisconsin, napisał Miller na liście mailingowej opisując procedurę.

Miller powiedział, że moderator grafitów radioaktywnych działał jako źródło niskiego poziomu promieniowania gamma i beta. Grafit pochodził z jądra elektrowni jądrowej w Czarnobylu, która przeżyła katastrofalny krach w 1986 r. Rura Geigera podłączona do generatora liczbowego przekształciła impulsy radioaktywne na cyfry, które następnie zostały włączone do kodu.

“Źródłem entropii był sprzętowy generator liczb losowych wykorzystujący rurkę Geigera i radioaktywne źródło, skonstruowane i zaprogramowane przez Ryana Pierce’a” – powiedział Miller.

Grafit emitował bardzo niskie poziomy promieniowania, “spadając znacznie poniżej wszystkich progów, które mogą ograniczać jego transport drogą powietrzną i nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia” – twierdzi Miller. W rzeczywistości ilość emitowanego promieniowania jest tylko kilka razy większa od poziomu promieniowania tła, które ludzie otrzymują na Ziemi, powiedział Pierce w filmie opisującym eksperyment.

Podczas ceremonii twórcy ekstremalnych środków w celu zapewnienia złośliwych aktorów nie mogą w żaden sposób naruszyć kodu w trakcie procesu – w tym przypadku przyczyną lotu samolotu. Ponadto, aby zapewnić, że źródło promieniotwórcze produkowało prawdziwie losowe impulsy, Pierce i Miller przyłączyli baterię do swojego kolektora danych w celu porównania.

Środki te obejmują także zniszczenie wszystkich komputerów używanych do budowy kodu – lub przynajmniej części oprogramowania, które programiści wykorzystują w procesie.

Rezultatem jest teoretycznie całkowicie losowy, prywatny fragment kodu, za pomocą którego można zbudować zcash.


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.