Microsoft wznawia płatności Bitcoin.

Technologiczny gigant Microsoft ponownie akceptuje płatności bitcoinowe w swoim sklepie internetowym.

Według Bleeping Computer, Microsoft tymczasowo zawiesił transakcje bitcoinowe w zeszłym tygodniu ze źródłami firmowymi powołującymi się na “niestabilny” stan kryptowaluty. Przyczyna była prawdopodobnie spowodowana dużą zmiennością i opłatami Bitcoin, dodano nowe źródło wiadomości technicznych.

Nienazwana rzeczniczka firmy Microsoft potwierdziła teraz News.com.au, że płatności Bitcoin zostały przywrócone.

Stwierdziła:

“Przywróciliśmy bitcoin jako opcję płatności w naszym sklepie po tym, jak współpracowaliśmy z naszym dostawcą, aby zapewnić, że niższe kwoty bitcoin będą wymienialne przez klientów”.

Jak donosi CoinDesk, platforma gier online Steam również obniżyła swoją funkcję płatności Bitcoin na początku grudnia, powołując się na chroniczne problemy z wysokimi opłatami transakcyjnymi kryptowaluty i niestabilną ceną.

Wiadomości pochodzą z okresu ekstremalnych zmian cen bitcoina. Zaledwie miesiąc temu krypto walutowa wzrosła do rekordowych wysokości około 20 000 USD. Od tego czasu ceny ulegają wahaniom po ogólnym zejściu w dół. W czasach prasy bitcoin notował 13 770 USD, według wskaźnika cen Bitcoin Cryptogogle.com.

Firma Microsoft po raz pierwszy dodała opcję płatności bitcoinowych dla produktów cyfrowych w 2014 r., Umożliwiając klientom z USA korzystanie z waluty cyfrowej w celu zakupu treści takich jak aplikacje, gry i filmy ze swoich platform Windows, Windows Phone i Xbox


REKLAMA