Kupujesz Bitcoin? Fundusze inwestycyjne będą używać Blockchain, tez

Wyobraź sobie przyszłość, w której ludzie odgrywają minimalną rolę w tworzeniu, regulowaniu i raportowaniu wymagań prawnych funduszy inwestycyjnych, w których proces opiera się na niezawodnej, najnowocześniejszej technologii.

To przyszłość, która nie jest tak daleko, jak mogłoby się wydawać, i nie jest budowana przez istniejący bank lub instytucję, o której będziesz słyszał.

Zamiast tego jest budowana przez nową grupę pionierów technicznych, którzy wcześnie zaczęli blokować i rozumieli, co to znaczy. Ci przedsiębiorcy pracują obecnie nad pełnym zestawem narzędzi, który szybko staje się dostępny.

Już teraz pojawiają się wyraźne innowacje w zakresie tego, co można najlepiej nazwać nowym łańcuchem zarządzania inwestycjami.

Tworzone są protokoły, które umożliwiają:

Przenieś dane bezpiecznie do blockchain (np. Oraclize)
Wymieniaj zasoby w bezpieczny, peer-to-peer (zdecentralizowane lub hybrydowe wymiany takie jak 0x, Kyber, Oasisdex, itp.)
Wydaj wszystkie cyfrowe zasoby w łańcuchu (tokeny protokołów, ETF, regulowane akcje, instrumenty pochodne itp.)
Skonfiguruj i ureguluj swoje fundusze inwestycyjne.

Projekty te są jednak przykładem kluczowej kwestii – gdyby wszystkie te projekty działały w izolacji, koncepcja prawdopodobnie nie stanowiłaby wiarygodnej alternatywy dla istniejącego systemu finansowego.

Wydaje się jednak, że dokładnie odwrotnie – mosty i autostrady są budowane poprzez efekty sieciowe, zapewniając ekosystem, który z każdym dniem staje się silniejszy.
Pasuje

Jednak budowanie biznesu w tym środowisku nie jest konwencjonalne.

Na początek Melon oferuje protokół, jedno ważne połączenie technologiczne, które powiększa efekty sieciowe ekosystemu. Naszą rolą jest umożliwienie użytkownikom założenia i zarządzania funduszem inwestycyjnym regulowanym technologią, definiującym wstępnie zestaw reguł dla funduszu inwestycyjnego w ciągu kilku chwil.

Celem jest zajęcie tego, co dzieje się dzisiaj za kilka miesięcy (i obejmuje kilkaset tysięcy dolarów) i zastąpienie go automatyczną alternatywą.

Możesz wybrać limity ryzyka, które posiada twój fundusz, jakie opłaty chcesz pobierać, z jakiego źródła ceny opiera się rachunkowość funduszy, jakie aktywa i wymiany może wchodzić w interakcje z menedżerem i którzy inwestorzy mogą inwestować w Twój fundusz. Wszystkie te zasady są zapisane w kodzie i wymuszane przez bezstronną, wydajną, przejrzystą technologię powszechnie zwaną blockchain i stosują się do standardów rachunkowości blockchain.

Postępując zgodnie ze standardowym szablonem – dowolne protokoły wymiany, dostawcy kanałów danych, cyfrowe firmy KYC / AML lub wydawcy aktywów mogą łączyć swój pakiet produktów z protokołem open source firmy Melon, co czyni go dostępną opcją dla użytkowników.

Z punktu widzenia użytkownika, chciałbyś wejść do “sklepu z aplikacjami” dla funduszy inwestycyjnych i wybrać różnych usługodawców, których chcesz podłączyć do struktury funduszy, aby spełnić kryteria, które musisz spełnić.

Daje to regulatorom i inwestorom bezpieczeństwo i przejrzystość w zakresie raportowania, a także całkowicie eliminuje ludzki “konflikt interesów”.


REKLAMA