“Kryptomidory” wykorzystują nadmiar ciepła do ocieplania roślin.

W ciągu ostatnich kilku lat odbyło się wiele dyskusji na temat energii zużywanej przez górnictwo kryptowalutowe. Jednak ostatnio operacje wydobywcze wykorzystują metody przyjazne dla środowiska, a niektóre z nich przekazują nadmiar ciepła, aby osiągnąć inne cele. W tym tygodniu współzałożyciel platformy handlowej Nakamoto X, Kamil Brejcha, ujawnił obraz pomidorów rosnących w szklarni, która wykorzystuje nadmiarowe ciepło górnicze do utrzymania rośliny.

“Kryptomidorki”

10 marca współzałożyciel wymiany Nakamoto X, Kamil Brejcha, ujawnił zdjęcie dużych pęczków pomidorów, które zostały wyhodowane przy użyciu nadmiaru ciepła z górników kryptowalut. Urządzenia górnicze i serwery komputerowe generują przyzwoitą ilość ciepła, a wielu rzeczników kryptowalut wykorzystało ten zasób do ogrzewania domów i innych rodzajów rozwiązań. Brejcha wyjaśnia, że ​​”kryptyny” stały się rzeczywistością po opracowaniu systemu, który pomaga wydmuchać nadmiar ciepła do szklarni.

“Kto by pomyślał, że górnictwo kryptowalut i rolnictwo mogą ze sobą współdziałać?” Brejcha pyta swoich obserwatorów na Twitterze.

Pierwsza partia kryptomatów jest gotowa do zebrania. Używamy nadmiaru ciepła do cieplarni pomidora i działa.

Zamykanie pętli cyklu energetycznego

Brejcha mówi, że projekt jest w “trybie ukrytym” i ujawnia, że ​​zespół produkujący krypto-uprawiane pomidory buduje “startowanie w blockchainzie Agritechture”. Jednakże uwalnia on więcej szczegółów swoim zwolennikom, wyjaśniając, że szklarnia ma około 5 akrów. Jedna osoba prosi Brejchę, dlaczego zespół nie uprawiał roślin konopi z nadmiarem ciepła.

“Niestety, ze względu na lokalne restrykcyjne zasady, nie byliśmy w stanie uzyskać licencji na rosnącą marihuanę medyczną, więc musieliśmy wybrać pomidory i inne warzywa”, wyjaśnia Brejcha.

Produkujemy również własną energię – operacje wydobywcze zasilane są w 100% energią wyprodukowaną z odpadów biologicznych – tak więc zamknęliśmy pętlę cyklu energetycznego.

Według Brejcha ludzie będą mogli kupić pomidory we wspólnych sklepach. Mówi, że zespół opracował system o nazwie “Cointainer”, który znajduje się w piwnicy, a nadmiarowe ciepło jest wdmuchiwane do szklarni. Dodatkowo, Brejcha mówi, że zespół zaplanował pionową hodowlę dla planu startowego startupu, a także po początkowych etapach projektu. Jak dotąd wszystkie skargi dotyczące marnowania energii na wydobycie, wielu górników kryptowalut, takich jak Brejcha, pokazuje, że górnicy mogą mieć zamkniętą pętlę cyklu energetycznego, jednocześnie produkując zasoby cyfrowe oraz owoce i warzywa.


REKLAMA