Kraken Exchange powraca do sieci po kłopotliwej aktualizacji systemu.

Kraken, piąta co do wielkości giełda kryptowalut, wznowił serwis po planowej konserwacji, która miała potrwać dwie godziny, ale zajęła dwa dni.

Niespodziewanie długi czas przestoju wzbudził zainteresowanie wielu użytkowników, ponieważ nie tylko transakcje, ale również wypłaty były niedostępne w tym okresie, podczas którego ceny monet gwałtownie spadały na wieści z Korei Południowej.
Unlimited Miners

Jako rodzaj pokuty, giełda, z siedzibą w San Francisco, zrzeka się opłat handlowych dla wszystkich swoich klientów do końca miesiąca, powiedział w blogu opublikowanym w sobotę. Jednak zrzeczenie się nie ma zastosowania do transakcji z depozytem zabezpieczającym.

W poście na blogu firma upewniła klientów, że ich środki zostały zabezpieczone podczas incydentu i wyrazili skruchę, mówiąc:

“Przepraszamy za niepewność spowodowaną przez nasz czas przestoju. Planowane przestoje miały zastąpić nasz stary silnik handlowy nowym, handlowym silnikiem – ulepszenie, o które klienci od dawna prosili i od dawna ciężko pracujemy”.

 

“Nieuchwytny błąd”

O 20:15 UTC w piątek, Kraken powiedział, że “nieuchwytny błąd” wciąż wstrzymywał ponowne uruchomienie strony. W następnej wiadomości, w sobotę o 09:32, usługa została wznowiona “wkrótce”, ale wszystkie zamówienia zostały anulowane.

Wreszcie, o 11:30 w sobotę, systemy Krakena wróciły do sieci i do 15:47 wznowiono handel.

W swoim kolejnym poście na blogu mea culpa, Kraken dał ogólne wyjaśnienie opóźnień:

“Nasz system jest replikowany w fazie rozwoju, gdzie przeszły wszystkie testy, jednak kiedy nowy silnik został przeniesiony do środowiska produkcyjnego, testy regresji pozwoliły wykryć stan, który okazał się dość trudny do wyśledzenia”.

Bardziej szczegółowe zestawienie tego, co się wydarzyło i jak Kraken zamierza zapobiec ponownemu pojawieniu się tego świństwa, pojawi się w ciągu kilku następnych dni – poinformowała firma.

 


REKLAMA