Kodak uruchamia kryptowalutę dla fotografów.

Amerykańska firma technologiczna Kodak ogłosiła, że ​​uruchomi własną krypto-walutę, planując hostowanie pierwszej oferty monet (ICO) pod koniec stycznia.

W oficjalnym komunikacie Kodak powiedział, że krypto-waluta będzie stanowić podstawę “zaszyfrowanej, cyfrowej księgi prawa własności dla fotografów”. Kodak współpracuje z firmą o nazwie WENN Digital z inicjatywy.

Chodzi o to, aby fotografowie mogli korzystać z nadchodzącego blockchain Kodaka w celu rejestracji dzieł, a “KODAKCoin” funkcjonuje jako medium wymiany na platformie. Użytkownicy mogą otrzymywać płatności w kryptowalutach, a także płacić za prawa, zgodnie z danymi firmy.

Odsłonięcie oznacza, że ​​Kodak po raz pierwszy ujawnił swoje zainteresowanie technologią. Firma jest prawdopodobnie najlepiej znana ze swoich produktów związanych z fotografią, choć bankructwo i późniejsze ożywienie w 2013 r. Skłoniło firmę do bardziej aktywnego skupienia się na druku i filmie cyfrowym.

CEO firmy Kodak, Jeff Clarke, powiedział w oświadczeniu:

“Dla wielu w branży technologicznej” blockchain “i” cryptocurrency “są gorącymi słowami, ale dla fotografów, którzy od dawna walczą o kontrolę nad swoją pracą i sposobem jej użycia, te buzzwords są kluczem do rozwiązania tego, co było nierozwiązywalne Problem: Kodak zawsze dążył do demokratyzacji fotografii i przyznawania praw autorskich licencjobiorcom, dzięki którym społeczność fotograficzna jest innowacyjna i łatwa do zrobienia. “

W chwili obecnej nie jest jasne, ile Kodak zamierza uzyskać za pośrednictwem ICO, ale firma stwierdziła, że sprzedaż znaczków – zaplanowana na 31 stycznia – będzie dostępna dla akredytowanych inwestorów z krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

“Ta wstępna oferta monetarna jest wydawana zgodnie z wytycznymi SEC jako znacznik bezpieczeństwa na podstawie rozporządzenia 506 (c) jako oferta zwolniona” – powiedział Kodak.

Dane rynkowe sugerują, że przynajmniej w wyniku ogłoszenia firma Kodak odczuwa pewien niepokój inwestorów. Od czasu prasy, akcje dla Kodaka wynoszą około 37 procent na dzień, po tym jak wzrosły z otwarcia o 3,10 USD do 5,50 USD, a następnie spadły o 4,30 USD, wynika z danych Google.

 


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.