Japońska giełda kryptowalutowa Coincheck zaczyna zwracać klientom pieniądze.

Japońska giełda kryptowalutowa Coincheck zaczyna zwracać klientom pieniądze, a także umożliwić wycofanie i sprzedaż niektórych kryptowalut, zgodnie z dwoma opublikowanymi dzisiaj komunikatami prasowymi, 12 marca Strona internetowa Coincheck.

Wypłaty następujących walut: Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin (BTC) zostały wznowione. Zgodnie z komunikatem prasowym, w którym również zauważono, że sprzedaż BTC nigdy nie została wstrzymana, ETH, ETC, XRP, LTC, BCH mogą teraz zostać ponownie sprzedane na giełdzie.

8 marca Coincheck powtórzył wcześniejszą zapowiedź, że wkrótce zaczną zwracać klientom NEM. Rekompensaty będą wypłacane w jenach japońskich, w wysokości około 88,5 jenów (około 0,83 USD) na jedną monetę NEM.

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) początkowo zareagowała na włamanie, przeprowadzając kontrole na miejscu 15 niezarejestrowanych giełd kryptowalut w Japonii. W wyniku kontroli FSA przesłał zlecenia doskonalenia biznesu do siedmiu z tych giełd, w tym Coincheck.

Na komunikacie prasowym Coinchecka o wznowieniu niektórych transakcji kryptograficznych, zajęli się swoim zleceniem na usprawnienie biznesu:

“Będziemy poważnie podejmować środki, które podejmujemy ostrożnie i będziemy głęboko zastanawiać się nad sobą oraz dokonamy drastycznego przeglądu naszego systemu kontroli wewnętrznej i systemu kontroli zarządzania oraz dokonamy przeglądu strategii zarządzania, która dokładnie chroni klientów.”

Hack NEM został przypisany do Coinchecka, który przechował NEM w gorącym portfelu o niskim poziomie bezpieczeństwa. Gdy hakerzy zdołali ukraść prywatny klucz do portfela, byli w stanie zabrać fundusze.

Lokalny serwis informacyjny, opublikowany przez Nikkei Asian Review, 12 marca, napisał, że zainfekowane wirusami wiadomości e-mail zostały wysłane do kilku pracowników Coincheck na kilka tygodni przed atakiem, być może po otwarciu systemu poczty e-mail dla pracowników, aby umożliwić hakerom kradzież klucza prywatnego.

Po wysłaniu i otwarciu wiadomości e-mail o złośliwym oprogramowaniu system Coincheck zaczął kontaktować się z zewnętrznymi serwisami w Europie i USA bez odpowiedniej autoryzacji. Ta komunikacja trwała do północy 25 stycznia, przerwano synchronizację z NEM opuszczającym gorący portfel we wczesnych godzinach 26 stycznia.

Niektóre z skradzionego Coincheck NEM zostały wyśledzone zarówno w kanadyjskiej giełdzie kryptowalut, jak i japońskiej giełdzie NEM Zaif.

W następstwie ataku hakerów, dziesięciu handlarzy kryptoeków złożyło pozwy w połowie lutego w sprawie zamrożenia przez Coincheck krypto-wypłat. 132 nowych inwestorów kryptoekesów złożyło kolejny pozew na początku marca, szukając około 228 mln jenów (około 2 mln dolarów) odszkodowań.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi