Jamie Foxx, Floyd Mayweather i inne gwiazdy, które hołdują kryptowalutom

Kryptowaluta to szalona jazda. Ponieważ cena bitcoina wynosi ponad 17 000 USD za monetę, według indeksu cen CoinDesk eksperci debatują nad jego siłą nabywczą, a inwestorzy o dużym prestiżu, tacy jak Jamie Dimon i Warren Buffett, nazywają to “oszustwem” i “mirażem”. Tymczasem wielu inwestorów kryptograficznych obawia się bańki, a regulatorzy strachu ostatecznie się rozwiążą.

Ale ryzyko nie powstrzymało celebrytów takich jak Paris Hilton, Floyd Mayweather i Jamie Foxx przed podjęciem działań, w niektórych przypadkach dość wcześnie. Jako gwiazdy często korzystali z platform społecznościowych, aby wszyscy wiedzieli, co robią. (Warto zauważyć, że jeśli celebryci nie ujawnią dokładnie, w jaki sposób korzystają z reklamy, może to być niezgodne z prawem, zgodnie z zaleceniami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.)

Od wybitnych miliarderów po zawodowych sportowców, oto kilka gwiazd, które publicznie popierają i / lub inwestują w różne kryptowaluty.
Cameron i Tyler Winklevoss

Niektóre z najbardziej znanych osób inwestujących w popularny bitcoin walutowy również należą do najbogatszych. Na początku grudnia Cameron i Tyler Winklevoss podobno stali się miliarderami, dzięki inwestycjom o wartości 11 milionów dolarów, które zainwestowali w aktywa spekulacyjne w 2013 roku.

Bliźniacy mogą być najbardziej znani z pozyskania założyciela Facebooka Marka Zuckerberga w 2008 r., Twierdząc, że ukradł im pomysł stworzenia sieci społecznościowej i skończył jako bohaterowie w filmowej wersji opowiadania. Otrzymali 65 milionów dolarów.
Paris Hilton

Przedsiębiorca i gwiazda telewizji reality show Paris Hilton wykazuje zainteresowanie rynkiem kryptowalut od co najmniej 2016 r., Donosi Guardian, powołując się na usunięty obecnie post Instagram gwiazdy wraz z byłym głównym handlowcem Ethereum.

We wrześniu Hilton ogłosił za pośrednictwem Twittera, że ​​będzie uczestniczyć w początkowej ofercie monet – kontrowersyjny, ale coraz bardziej popularny sposób, dzięki któremu firmy kryptograficzne mogą gromadzić fundusze – dla LydianCoin, platformy, która ma na celu połączenie blockchain z marketingiem opartym na sztucznej inteligencji, według Business Insider.

Hilton zdawało się dystansować od projektu po tym, jak Gurbasksh Chahal, dyrektor generalny spółki macierzystej LydianCoin, Gravity4, zarzucił przemoc domową, wyszedł na jaw i zaowocował możliwym czasem więzienia dla władzy wykonawczej.

Floyd Mayweather

Boxer Floyd Mayweather dwukrotnie zainteresował się krypto-walutą za pośrednictwem Instagrama. W lipcu opublikował swoje zdjęcie na prywatnym samolocie przy stole pokrytym pieniędzmi z napisem: “Zarobię pieniądze na 2 sierpnia na ICO Stox.com. ” Stox, siostrzana strona Invest.com, to produkt rynkowy przewidujący bitcoiny.

Ghostface Killah

W październiku Ghostface Killah Wu Tang Clana, znany również jako Dennis Coles, ogłosił swoją inwestycję w świecie kryptowaluty jako współzałożyciel firmy Cream Capital, firmy mającej na celu zbudowanie sieci bankowej blockchain, aby ułatwić korzystanie z monet takich jak Ethereum i bitcoin . W tym czasie firma walczyła o pozyskanie funduszy w wysokości 30 milionów dolarów poprzez wstępną ofertę monet, raporty CNBC.

Jednak nawet osoby bliskie firmie były nieufne wobec poparcia dla celebrytów. “Osobiście uważam, że wszystko, co umieszcza kryptowaluty na oczach zwykłych ludzi, jest wielką zaletą dla rynków” – powiedział w rozmowie z CNBC Brett Westbrook, dyrektor generalny Cream Capital. “Z drugiej strony uważam, że ważne jest, aby celebryci znali znaczenie ich rekomendacji i rozumieli podstawowe zasady technologii blockchain”.

MAszyny do kryptowalut mining.kryptokoparki


REKLAMA