Inwestorzy wyrzucają złoto, aby kupić Bitcoin, mówi strateg

Kluczowy trend na rynku złota właśnie został przełamany, a bitcoin może być winien.

ETF (GDX) górników złota spadł o prawie 15 procent od wrześniowych szczytów, podczas gdy złoto spadło do niskiego poziomu od końca lipca. To ciekawe – mówi Larry McDonald, szef amerykańskiej strategii makro w ACG Analytics, ponieważ po przejściu na niższy poziom w złocie nastąpił również spadek rentowności obligacji, który według strategii jest bardzo rzadki.

“W ciągu ostatnich dwóch lat, za każdym razem, gdy stawki spadały, a stawki w tym tygodniu spadły poniżej poziomu, złoto zaczęło rosnąć”, powiedział w piątek w “Trading Nation” na “Power Lunch” . “Prawie za każdym razem, istnieje 82-procentowa korelacja między złotem i obligacjami. W tym tygodniu po raz pierwszy ta korelacja się zepsuła i myślę, że ma to coś wspólnego z bitcoinem.”

Według McDonalda, może być jeszcze więcej złej strony złota, biorąc pod uwagę szybki wzrost kryptowalut, bitcoin i inne.

“Jeśli dodasz wszystkie kryptowaluty i płynne złoto, które są obecnie dostępne na rynku, kryptowaluty w kapitale rynkowym stanowią teraz 23 procent płynnego złota nadającego się do sprzedaży” – powiedział. “To jest od 2 do 3 procent rok temu, więc kryptowaluty zdecydowanie jedzą złoto”.

W rzeczywistości, podczas gdy złoto spadło w zeszłym miesiącu o ponad 2 procent, Bitcoin w tamtym czasie zwiększył ponad dwukrotnie srwoją wartość, wynika z danych Coinbase.

kryptokoparki


REKLAMA