Holenderski minister finansów apeluje o regulacje ICO.

Holenderski minister finansów, Wopke Hoekstra, w czwartek wystosował do parlamentu list popierający międzynarodowe podejście do regulacji kryptowalut.

Jego początkowym celem jest nowa ochrona konsumentów, sugerują dokumenty publiczne. Na początek Hoekstra chce porozmawiać z firmami obsługującymi karty kredytowe o potencjalnym ustanowieniu silniejszych zabezpieczeń dla osób, które kupują krypto-walutę za pomocą kart kredytowych.

Zgodnie z niektórymi propozycjami wysuniętymi przez Hoekstra, lokalne platformy wymiany i usługi kryptowalut musiałyby podobno zarejestrować się w rządzie i przestrzegać wymagań swoich klientów do końca 2019 r. W liście tym minister finansów zaproponował nowe przepisy pomagają również chronić uczestników wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Wyjaśnił:

“Trwają badania nad tym, czy inwestorzy w ICO mogą stać się równie dobrze chronieni, jak inwestorzy, z normalnym IPO lub emisją obligacji. Obecne ramy nie są do tego wystarczające.”

Propozycje są godne uwagi, biorąc pod uwagę fakt, że organy regulacyjne w kraju zgłaszały problemy dotyczące technologii – w szczególności ICO – w przeszłości.

Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM), który jest holenderskim odpowiednikiem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, wydał w listopadzie zeszłego roku oświadczenie, że rynek ICO to “niebezpieczny koktajl”. W odpowiedzi na te oświadczenia, Hoekstra zaproponowała zakazy, które zabraniają reklamowania ryzykownych produktów finansowych zwykłym konsumentom.

Ponadto obiecał współpracować z innymi krajami w Unii Europejskiej i promować wspólne badania w celu zbadania “transgranicznego charakteru rynku”.

Mimo to Hoekstra wskazała, że w Holandii potrzebne są dalsze prace nad aktualizacją przepisów krajowych w celu uwzględnienia kryptowalut i bardziej spekulacyjnych działań wokół niego.

“Obecne ramy i instrumenty nadzoru są niedostatecznie dostosowane do krypto-waluty”, napisał w liście.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe