Google podejmuje działania w celu ograniczenia widoczności reklam ICO na swoich platformach.

Zgodnie z raportami kilku firm działających w branży ICO, Google podejmuje działania w celu ograniczenia widoczności reklam ICO na swoich platformach. Raporty przychodzą miesiące po tym, jak Facebook zablokował reklamy promujące kryptowaluty lub ICO na Instagramie i Facebooku.

Firmy zgłaszają słabe wyniki w kampaniach związanych z ICO

Pomimo faktu że Firma Google nie dokonała żadnych oficjalnych zmian w polityce dotyczącej kryptowalut i ICO, niektóre firmy, które działają z ICO, odnotowały znaczące spadki w wydajności kampanii reklamowych uruchamianych na platformach Google.

Anonimowe przedsiębiorstwo marketingowe, które specjalizuje się w marketingu ICO, dostarczyło ostatnio arkusze kalkulacyjne dla Finanse Magnates, które dowodzą, że firma odnotowuje 99-procentową redukcję kliknięć w ciągu zaledwie dwóch dni w kampanii Google Adwords. Firma twierdzi również, że spadek wydajności nastąpił w tym samym czasie, gdy przesyłki kampanii zaczęły otrzymywać “ograniczoną” zgodę Google.

Inne firmy twierdziły, że wyświetlanie reklam związanych z ICO spowodowało zawieszenie ich konta Adword, a także zawieszenie odpowiedniej kampanii.

Lawmakers naciskają Google, by ograniczył reklamę Crypto na swoich platformach

Ostatniego miesiąca Jason Roy z Manitoba Securities Commission i przewodniczący Canadian Binary Options Task Force, pochwalił decyzję Facebooka o zakazie reklamy kryptowalutowej i wskazał, że prosi Google o przyjęcie podobna polityka.

“To, co się stało, to to, że Kanadyjska Grupa Zadaniowa ds. Binarnych Opcji oraz FBI wyjaśniły Facebookowi, na czym polegają obawy i że tego typu reklamy prowadzą do ofiar. Rozmawialiśmy z Google i mieliśmy podobne dyskusje i czekamy, aż podejmie podobne działania “- powiedział Roy. “Mam nadzieję, że Google wprowadzi podobną politykę, odnośnie reklamowania produktów takich jak ICO i kryptowaluty.”

“Nastąpiła eksplozja różnych ICO i nowych żetonów oraz szalonych ofiar. Widzisz ICO, które zbierają duże sumy pieniędzy i nie ma w nich nic w niektórych przypadkach, ale członkowie społeczności są tak spieprzeni, że rzucają na nie pieniędzmi – dodał Roy.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi