Fundusz hedgingowy Billa Millera ma połowę swoich pieniędzy w bitcoinie

“W tej chwili jest to około 50 procent” – mówi Miller odnośnie swojego funduszu MVP 1 na podcastie WealthTrack z Consuelo Mack.
Miller mówi, że fundusz bada sposoby “łagodzenia ryzyka” i że bitcoin nie będzie o połowę mniejszy od tego funduszu, ale niekoniecznie oznacza, że będzie sprzedawał bitcoiny.
Miller mówi w podkaście, że najbliżej miał połowę swojego funduszu w jednym aktywach w latach 90., kiedy jego fundusz miał 20 procent w AOL, blisko 20 procent w Dell i 10 procent w Fannie Mae
Pod koniec października The Wall Street Journal poinformował, że fundusz Millera miał prawie jedną trzecią w bitcoin i około 154 milionów w zarządzanych aktywach. W tym czasie cena waluty cyfrowej wynosiła blisko 6000 USD. Bitcoin zwiększył się ponad trzykrotnie, do ponad 19 000 USD w miarę wzrostu zainteresowania inwestorów.

Całkowita firma Millera zarządza 2,2 miliarda dolarów, w tym osobne konta dla osób fizycznych i funduszy inwestycyjnych o wysokiej wartości netto.

“Badamy, w jaki sposób możemy zmniejszyć ryzyko dla całego funduszu i portfela” – powiedział w podkastecie. “To nie będzie 50 procent funduszu o tyle dłużej, co niekoniecznie oznacza, że ​​zamierzamy go sprzedać.”

Fundusz nie kupił jeszcze innych kryptowalut, powiedział Miller i planuje skupić się na bitcoinie. “Większość tych kryptowalut, jeśli historia monetarna jest jakąkolwiek wskazówką, będzie bezwartościowa.”

Powiedział jednak, że jego syn – menedżer portfela w Miller Value Partners – rzuca go na monetę, która ma w pierwszym miesiącu oferować monetę, co jest “pierwszą, na którą patrzy, a którą uważa za możliwe do zainwestowania”.

Miller powiedział w podkaście, że kupił Bitcoin w 2014 i 2015 roku za średnią cenę 350 USD za sztukę, z niektórymi poniżej 200 USD, a niektóre powyżej 500 USD. Forbes poinformował w lipcu, że Miller umieścił 1 procent swojej wartości netto w bitcoinie w 2014 roku.
Mining-kryptokoparki


REKLAMA